Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Sloopwerken in Gouda

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels en vloeren eruit, keuken en badkamer slopen, muren weg. In Gouda.

Kaart van het werkgebied: Zuid-Holland met alle gemeenten, met Gouda's-GravenhageAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnBarendrechtBodegraven-ReeuwijkCapelle aan den IJsselDelftDordrechtGoeree-OverflakkeeGorinchemGoudaHardinxveld-GiessendamHendrik-Ido-AmbachtHillegomHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseMaassluisMidden-DelflandMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkOegstgeestPapendrechtPijnacker-NootdorpRidderkerkRijswijk (ZH.)RotterdamSchiedamSliedrechtTeylingenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenWaddinxveenWassenaarWestlandZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZwijndrechtGoudaRotterdamDordrechtDen HaagSpijkenisseNieuwerkerk aan den IJsselBerkel en RodenrijsPijnackerZoetermeerVlaardingenRidderkerkRhoonLeidenZwijndrechtCapelleMaassluisKrimpenHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeMolenlandenKrimpenerwaardAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeNieuwkoopBodegraven-ReeuwijkWestlandKaag en BraassemNoordwijkWassenaarLeidschendamTeylingenWaddinxveenKatwijkGorinchemZoeterwoudeHardinxveld-GiessendamLisseSliedrechtHillegomVestiging Rotterdam
Ons werkgebied: Rotterdam en ±35 km eromheen. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Rotterdam. Kaartdata: CBS/PDOK 2025, alle 50 gemeenten van Zuid-Holland.

Wat we slopen in Gouda

Woningen in Gouda

De gemeente Gouda telt volgens het CBS 35.919 woningen. 58% is een eengezinswoning, 42% een appartement, en 56% is een koopwoning. De grootste groepen zijn gebouwd vóór 1945 (21%) en 1965 tot 1975 (19%). Een eengezinswoning is hier gemiddeld 121 m².

Woningen in de gemeente Gouda op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194521%113 m²
1945 tot 196511%106 m²
1965 tot 197519%119 m²
1975 tot 198514%125 m²
1985 tot 199515%121 m²
1995 tot 201510%145 m²
vanaf 201510%144 m²

Van vóór 1995 is 80% van de woningen, tegen gemiddeld 75% in de 23 plaatsen waar we werken. In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal: dan komt er eerst een inventarisatie, en die delen slopen wij niet.

Per wijk

Het aandeel koopwoningen loopt uiteen van 45% in Binnenstad tot 69% in Westergouwe. De meeste appartementen staan in Binnenstad (66%), de minste in Westergouwe (21%).

Alle wijken van de gemeente Gouda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsAppartementKoop
Plaswijck5.64068%32%58%
Noord4.97151%49%58%
Binnenstad4.90834%66%45%
Bloemendaal4.75848%52%57%
Kort Haarlem4.64260%40%55%
De Korte Akkeren4.52866%34%52%
Goverwelle4.27173%27%65%
Westergouwe1.29779%21%69%
Stolwijkersluis19084%16%76%

Gouda verwacht funderingsproblemen vooral in Kadenbuurt, Korte Akkeren, Kort Haarlem, Ouwe Gouwe, Nieuwe Park en de binnenstad, waar veel woningen op houten palen of direct op de bodem staan. Oorzaken zijn onder meer paalrot, palenpest en een inklinkende bodem. Het Funderingsloket Groene Hart adviseert; de gemeente heeft geen aparte subsidie voor funderingsonderzoek of herstel. Bron

Prijzen in Gouda

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw: vloertegels verwijderen vanaf € 15 per m², verlijmde pvc, parket of tapijt verwijderen vanaf € 10 per m², keuken demonteren of slopen (afvoer apart) vanaf € 350 per keuken en badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m² vanaf € 600 per badkamer. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Alle posten staan op kosten sloopwerk.

Container en afval in Gouda

Voor een tijdelijke container, bouwkeet, bouwbord of steiger bij bouw-, onderhouds- of sloopwerk maak je uiterlijk 2 weken voor plaatsing een melding. De container moet afgedekt zijn, op rubberen rijplaten of ander beschermend materiaal staan en naam en telefoonnummer van eigenaar of verhuurder dragen; hulpdiensten moeten erlangs kunnen. Na de melding kan de gemeente om een situatietekening vragen. Bron

Verbouwingsafval breng je gescheiden naar een afvalbrengstation van Cyclus; bij veel verbouwingsafval moet je betalen, de regels en kosten zie je op de Cyclus-site na invullen van postcode en huisnummer. Asbest mag je als particulier alleen in kleine hoeveelheden zelf verwijderen (maximaal 35 m² platen en 35 m² vloertegels of niet gelijmde vloerbedekking), na een sloopmelding via het omgevingsloket; met de schriftelijke toestemming haal je bij Cyclus plastic en lever je het daar in. Bron

Parkeren en de bus

Gouda heeft betaald parkeren met sectoren via ParkeerService. Een parkeervergunning bedrijf geldt alleen in de sector waar het bedrijf zit; wie vaak in verschillende betaalgebieden werkt kan een duurdere bedrijfsvoeringsvergunning voor een maand of een jaar aanvragen, geldig in alle sectoren. Het voertuig mag inclusief lading maximaal 6 meter lang en 2,80 meter hoog zijn. Bron

Sinds 1 januari 2025 is er in de binnenstad van Gouda, binnen de singels, een zero-emissiezone voor bestelauto's en vrachtauto's die niet elektrisch of op waterstof rijden. Voor een aantal voertuigsoorten geldt de komende jaren nog een overgangsregeling. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 24,2 km rijden naar Gouda, ongeveer 27 minuten. Op dezelfde rit werken we in Nieuwerkerk aan den IJssel, Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel, Berkel en Rodenrijs, Zoetermeer en Rotterdam.

Vragen over sloopwerk in Gouda

Wat slopen jullie in Gouda?

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels verwijderen, vloer verwijderen, behang verwijderen, keuken slopen, badkamer slopen, draagmuur verwijderen, betonvloer slopen en woning strippen. Geen hele gebouwen en geen asbest.

Komen jullie ook in Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 24,2 km rijden naar Gouda, ongeveer 27 minuten. We werken in de hele gemeente Gouda.

Zit er asbest in mijn huis in Gouda?

Dat zie je niet aan de buitenkant. In woningen van vóór 1994 kan het in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal zitten; 80% van de woningen in Gouda is van vóór 1995. Dan eerst een asbestinventarisatie door een gecertificeerd bureau.

Moet ik een sloopmelding doen bij de gemeente Gouda?

Als er meer dan 10 m³ sloopafval vrijkomt of als er asbest wordt verwijderd, wel: minstens vier weken vooraf via het Omgevingsloket. Lees sloopmelding: wanneer verplicht.

Sloopwerken in de buurt

Sloopwerk in Gouda?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen