Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Sloopwerken in Rotterdam

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels en vloeren eruit, keuken en badkamer slopen, muren weg. In Rotterdam, Hoogvliet, Pernis, Rozenburg en Hoek van Holland.

Kaart van het werkgebied: Zuid-Holland met alle gemeenten, met Rotterdam's-GravenhageAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnBarendrechtBodegraven-ReeuwijkCapelle aan den IJsselDelftDordrechtGoeree-OverflakkeeGorinchemGoudaHardinxveld-GiessendamHendrik-Ido-AmbachtHillegomHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseMaassluisMidden-DelflandMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkOegstgeestPapendrechtPijnacker-NootdorpRidderkerkRijswijk (ZH.)RotterdamSchiedamSliedrechtTeylingenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenWaddinxveenWassenaarWestlandZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZwijndrechtRotterdamDordrechtDen HaagSpijkenisseNieuwerkerk aan den IJsselBerkel en RodenrijsZoetermeerVlaardingenRidderkerkRhoonDelftLeidenZwijndrechtGoudaCapelleKrimpenHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeMolenlandenKrimpenerwaardAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeNieuwkoopBodegraven-ReeuwijkWestlandKaag en BraassemNoordwijkWassenaarMidden-DelflandLeidschendamTeylingenKatwijkGorinchemZoeterwoudeHardinxveld-GiessendamLisseSliedrechtHillegomVestiging Rotterdam
Ons werkgebied: Rotterdam en ±35 km eromheen. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Rotterdam. Kaartdata: CBS/PDOK 2025, alle 50 gemeenten van Zuid-Holland.

Wat we slopen in Rotterdam

Woningen in Rotterdam

De gemeente Rotterdam telt volgens het CBS 330.620 woningen. 25% is een eengezinswoning, 75% een appartement, en 35% is een koopwoning. De grootste groepen zijn gebouwd vóór 1945 (29%) en 1945 tot 1965 (16%). Een eengezinswoning is hier gemiddeld 125 m².

Woningen in de gemeente Rotterdam op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194529%130 m²
1945 tot 196516%104 m²
1965 tot 197510%126 m²
1975 tot 198512%119 m²
1985 tot 199512%116 m²
1995 tot 201515%139 m²
vanaf 20156%146 m²

Van vóór 1995 is 79% van de woningen, tegen gemiddeld 75% in de 23 plaatsen waar we werken. In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal: dan komt er eerst een inventarisatie, en die delen slopen wij niet.

Per wijk

Het aandeel koopwoningen loopt uiteen van 0% in Nieuw Mathenesse tot 73% in Pernis. De meeste appartementen staan in Nieuw Mathenesse (100%), de minste in Pernis (16%).

12 van de 19 wijken van de gemeente Rotterdam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsAppartementKoop
Prins Alexander47.04141%59%44%
Feijenoord38.57223%77%22%
Delfshaven36.6945%95%28%
Charlois34.65518%82%29%
IJsselmonde29.37737%63%38%
Kralingen-Crooswijk28.6919%91%26%
Noord27.8554%96%35%
Rotterdam Centrum23.4781%99%27%
Hillegersberg-Schiebroek21.24740%60%54%
Hoogvliet16.39360%40%46%
Overschie9.37243%57%51%
Hoek van Holland5.93773%27%43%

De gemeente schat dat 120.000 huizen in Rotterdam op houten palen staan en 30.000 huizen geen paalfundering hebben. Een woning die voor ongeveer 1980 is gebouwd, staat meestal op houten palen. Bron

Prijzen in Rotterdam

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw: vloertegels verwijderen vanaf € 15 per m², verlijmde pvc, parket of tapijt verwijderen vanaf € 10 per m², keuken demonteren of slopen (afvoer apart) vanaf € 350 per keuken en badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m² vanaf € 600 per badkamer. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Alle posten staan op kosten sloopwerk.

Container en afval in Rotterdam

Een vergunning voor gebruik van de weg is nodig als je langer dan 5 dagen een puincontainer plaatst of een container voor sloopafval van meer dan 10 m³. In betaald parkeergebied is altijd een vergunning nodig, ook voor kleinere containers. Tarief 2026: minder dan 1 dag gratis, 2 tot en met 30 dagen € 69,70; de gemeente beslist binnen 8 weken. Bron

Rotterdamse huishoudens leveren bouw- en sloopafval (hout, puin, ijzer, gipsplaten, kozijnen, ramen, dakbedekking) gratis in bij zes milieuparken, onder meer Aploniastraat 12 (Charlois), Hekendorpstraat 55 (IJsselmonde), Nikkelstraat 101 (Prins Alexander) en Bovendijk 191 (Schiebroek + De HER). Asbest is gratis tot maximaal 35 m² per woonadres, na een melding vooraf via het omgevingsloket, dubbel verpakt in plastic en alleen voor particulieren. Bedrijfsafval is niet toegestaan. Bron

Parkeren en de bus

Wie voor werkzaamheden op een plek met parkeerverbod moet staan, vraagt een ontheffing parkeerverbod aan; die kost in 2026 € 15,30 voor maximaal 14 dagen. Je moet aantonen dat de plek absoluut noodzakelijk is, het voertuig moet minimaal Euro 6 (diesel) of Euro 4 (benzine) zijn en de gemeente reageert binnen 10 werkdagen. Bron

Rotterdam staat op de lijst van opwegnaarzes.nl met ingangsdatum 1-1-2025. De zone ligt binnen de ring; bestelauto's met emissieklasse 4 of lager mogen er sinds 1 januari 2025 niet meer in, emissieklasse 5 vanaf 1 januari 2027, en vanaf 1 januari 2030 geen bestelauto's met brandstofmotor meer. Bron

Waar we rijden

Rotterdam is onze thuisbasis: de bus, de container en het gereedschap staan hier. Op dezelfde rit werken we in Schiedam, Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel, Barendrecht, Rhoon en Ridderkerk.

Vragen over sloopwerk in Rotterdam

Wat slopen jullie in Rotterdam?

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels verwijderen, vloer verwijderen, behang verwijderen, keuken slopen, badkamer slopen, draagmuur verwijderen, betonvloer slopen en woning strippen. Geen hele gebouwen en geen asbest.

Komen jullie ook in Hoogvliet, Pernis, Rozenburg en Hoek van Holland?

Ja. Rotterdam is onze thuisbasis: de bus, de container en het gereedschap staan hier. We werken in de hele gemeente Rotterdam.

Zit er asbest in mijn huis in Rotterdam?

Dat zie je niet aan de buitenkant. In woningen van vóór 1994 kan het in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal zitten; 79% van de woningen in Rotterdam is van vóór 1995. Dan eerst een asbestinventarisatie door een gecertificeerd bureau.

Moet ik een sloopmelding doen bij de gemeente Rotterdam?

Als er meer dan 10 m³ sloopafval vrijkomt of als er asbest wordt verwijderd, wel: minstens vier weken vooraf via het Omgevingsloket. Lees sloopmelding: wanneer verplicht.

Sloopwerken in de buurt

Sloopwerk in Rotterdam?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen