Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Sloopwerken in Zwijndrecht

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels en vloeren eruit, keuken en badkamer slopen, muren weg. In Zwijndrecht en Heerjansdam.

Kaart van het werkgebied: Zuid-Holland met alle gemeenten, met Zwijndrecht's-GravenhageAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnBarendrechtBodegraven-ReeuwijkCapelle aan den IJsselDelftDordrechtGoeree-OverflakkeeGorinchemGoudaHardinxveld-GiessendamHendrik-Ido-AmbachtHillegomHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseMaassluisMidden-DelflandMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkOegstgeestPapendrechtPijnacker-NootdorpRidderkerkRijswijk (ZH.)RotterdamSchiedamSliedrechtTeylingenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenWaddinxveenWassenaarWestlandZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZwijndrechtZwijndrechtRotterdamDordrechtDen HaagSpijkenisseNieuwerkerk aan den IJsselBerkel en RodenrijsZoetermeerVlaardingenRidderkerkRhoonDelftLeidenGoudaCapelleKrimpenHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeMolenlandenKrimpenerwaardAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeNieuwkoopBodegraven-ReeuwijkWestlandKaag en BraassemNoordwijkWassenaarMidden-DelflandLeidschendamTeylingenKatwijkGorinchemZoeterwoudeHardinxveld-GiessendamLisseSliedrechtHillegomAlblasserdamVestiging Rotterdam
Ons werkgebied: Rotterdam en ±35 km eromheen. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Rotterdam. Kaartdata: CBS/PDOK 2025, alle 50 gemeenten van Zuid-Holland.

Wat we slopen in Zwijndrecht

Woningen in Zwijndrecht

De gemeente Zwijndrecht telt volgens het CBS 20.815 woningen. 60% is een eengezinswoning, 40% een appartement, en 58% is een koopwoning. De grootste groepen zijn gebouwd 1965 tot 1975 (26%) en 1945 tot 1965 (24%). Een eengezinswoning is hier gemiddeld 123 m².

Woningen in de gemeente Zwijndrecht op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19457%117 m²
1945 tot 196524%105 m²
1965 tot 197526%129 m²
1975 tot 198517%128 m²
1985 tot 199514%128 m²
1995 tot 20159%152 m²
vanaf 20153%144 m²

Van vóór 1995 is 88% van de woningen, tegen gemiddeld 75% in de 23 plaatsen waar we werken. In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal: dan komt er eerst een inventarisatie, en die delen slopen wij niet.

Per wijk

Het aandeel koopwoningen loopt uiteen van 48% in Walburg tot 79% in Heer Oudelands Ambacht. De meeste appartementen staan in Walburg (56%), de minste in Heer Oudelands Ambacht (10%).

Alle wijken van de gemeente Zwijndrecht. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsAppartementKoop
Walburg4.70544%56%48%
Kort Ambacht3.38651%49%53%
Noord3.07753%47%54%
Nederhoven2.79466%34%52%
Heer Oudelands Ambacht2.51790%10%79%
Centrum2.47056%44%63%
Bebouwde kom Heerjansdam1.56881%19%64%
Landelijk gebied Heerjansdam15796%4%93%
Verspreide bebouwing8490%10%81%

Zwijndrecht heeft 13 rijksmonumenten en ongeveer 60 gemeentelijke monumenten; voor een verbouwing van of wijziging aan een monument is een omgevingsvergunning nodig. Daarnaast onderzoekt de gemeente sinds februari 2026 karakteristieke gebouwen van vóór 1965; aangewezen beeldbepalende panden hebben daarna een vergunning nodig voor (gedeeltelijke) sloop of aanpassingen aan voor- en zijgevel. Bron

Prijzen in Zwijndrecht

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw: vloertegels verwijderen vanaf € 15 per m², verlijmde pvc, parket of tapijt verwijderen vanaf € 10 per m², keuken demonteren of slopen (afvoer apart) vanaf € 350 per keuken en badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m² vanaf € 600 per badkamer. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Alle posten staan op kosten sloopwerk.

Container en afval in Zwijndrecht

Voor het plaatsen van een container, bouwsteiger of bouwkeet op gemeentegrond is een vergunning nodig. Vraag minimaal 8 weken voor de start aan via de vergunningcheck en het online formulier 'Aanvraag gebruik openbare ruimte' (DigiD of eHerkenning), met een duidelijke tekening van de locatie. De leges zijn € 68,50 voor 1 tot 15 m², € 137,00 voor 15 tot 100 m² en € 548,00 vanaf 100 m². Werk korter dan een dag is vrijgesteld als je je aan de algemene regels houdt. Bron

Inwoners brengen grof afval gratis met hun afvalpas naar Milieustraat Noordpolder, Crezéepolder 9 in Hendrik-Ido-Ambacht (HVC), open maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 18.15 uur. Bouw- en sloopafval en puin staan bij de geaccepteerde stoffen; de pagina noemt geen aparte prijs of limiet. Asbest moet dubbel verpakt worden in speciaal plastic dat gratis bij de milieustraat te krijgen is, en voor het slopen van asbest moet je eerst toestemming van de gemeente vragen. Bron

Parkeren en de bus

Rond het station gelden blauwe zones (Jan Campertstraat, Paulus Potterstraat, Veilingdreef, Vierdrecht) waar je maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur maximaal 2 uur met een parkeerschijf mag staan. Gevestigde bedrijven betalen € 137 per jaar voor een ontheffing; een tijdelijke ontheffing voor dienstenleveranciers kost € 13,70 per maand. Aanvragen gaat via de digitale parkeerbalie met eHerkenning. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 19,3 km rijden naar Zwijndrecht, ongeveer 21 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hendrik-Ido-Ambacht, Ridderkerk, Papendrecht, Barendrecht, Dordrecht en Krimpen aan den IJssel. In de gemeente Zwijndrecht geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Vragen over sloopwerk in Zwijndrecht

Wat slopen jullie in Zwijndrecht?

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels verwijderen, vloer verwijderen, behang verwijderen, keuken slopen, badkamer slopen, draagmuur verwijderen, betonvloer slopen en woning strippen. Geen hele gebouwen en geen asbest.

Komen jullie ook in Heerjansdam?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 19,3 km rijden naar Zwijndrecht, ongeveer 21 minuten. We werken in de hele gemeente Zwijndrecht.

Zit er asbest in mijn huis in Zwijndrecht?

Dat zie je niet aan de buitenkant. In woningen van vóór 1994 kan het in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal zitten; 88% van de woningen in Zwijndrecht is van vóór 1995. Dan eerst een asbestinventarisatie door een gecertificeerd bureau.

Moet ik een sloopmelding doen bij de gemeente Zwijndrecht?

Als er meer dan 10 m³ sloopafval vrijkomt of als er asbest wordt verwijderd, wel: minstens vier weken vooraf via het Omgevingsloket. Lees sloopmelding: wanneer verplicht.

Sloopwerken in de buurt

Sloopwerk in Zwijndrecht?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen