Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Sloopwerken in Schiedam

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels en vloeren eruit, keuken en badkamer slopen, muren weg. In Schiedam.

Kaart van het werkgebied: Zuid-Holland met alle gemeenten, met Schiedam's-GravenhageAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnBarendrechtBodegraven-ReeuwijkCapelle aan den IJsselDelftDordrechtGoeree-OverflakkeeGorinchemGoudaHardinxveld-GiessendamHendrik-Ido-AmbachtHillegomHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseMaassluisMidden-DelflandMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkOegstgeestPapendrechtPijnacker-NootdorpRidderkerkRijswijk (ZH.)RotterdamSchiedamSliedrechtTeylingenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenWaddinxveenWassenaarWestlandZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZwijndrechtSchiedamRotterdamDordrechtDen HaagSpijkenisseNieuwerkerk aan den IJsselBerkel en RodenrijsZoetermeerVlaardingenRidderkerkRhoonLeidenZwijndrechtBarendrechtGoudaCapelleMaassluisHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeMolenlandenKrimpenerwaardAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeNieuwkoopBodegraven-ReeuwijkWestlandKaag en BraassemNoordwijkWassenaarMidden-DelflandLeidschendamTeylingenKatwijkGorinchemZoeterwoudeHardinxveld-GiessendamLisseSliedrechtHillegomVestiging Rotterdam
Ons werkgebied: Rotterdam en ±35 km eromheen. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Rotterdam. Kaartdata: CBS/PDOK 2025, alle 50 gemeenten van Zuid-Holland.

Wat we slopen in Schiedam

Woningen in Schiedam

De gemeente Schiedam telt volgens het CBS 38.744 woningen. 32% is een eengezinswoning, 68% een appartement, en 50% is een koopwoning. De grootste groepen zijn gebouwd vóór 1945 (29%) en 1965 tot 1975 (16%). Een eengezinswoning is hier gemiddeld 131 m².

Woningen in de gemeente Schiedam op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194529%137 m²
1945 tot 196515%107 m²
1965 tot 197516%127 m²
1975 tot 19859%129 m²
1985 tot 199513%119 m²
1995 tot 201514%144 m²
vanaf 20155%138 m²

Van vóór 1995 is 81% van de woningen, tegen gemiddeld 75% in de 23 plaatsen waar we werken. In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal: dan komt er eerst een inventarisatie, en die delen slopen wij niet.

Per wijk

Het aandeel koopwoningen loopt uiteen van 33% in Groenoord tot 85% in Spaland en Sveaparken. De meeste appartementen staan in Groenoord (93%), de minste in Kethel (17%).

10 van de 12 wijken van de gemeente Schiedam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsAppartementKoop
Nieuwland7.07717%83%33%
West6.26431%69%55%
Oost5.42316%84%44%
Groenoord4.7897%93%33%
Woudhoek3.31956%44%56%
Zuid3.12342%58%48%
Spaland en Sveaparken3.04273%27%85%
Centrum2.96322%78%52%
Kethel2.21483%17%74%
Polderbuitengebied17089%11%85%

Schiedam heeft ruim 230 rijksmonumenten en 340 gemeentelijke monumenten, en de binnenstad is sinds 2005 rijksbeschermd stadsgezicht. Voor veranderingen aan een monument is in veel gevallen een vergunning nodig. Bron

Prijzen in Schiedam

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw: vloertegels verwijderen vanaf € 15 per m², verlijmde pvc, parket of tapijt verwijderen vanaf € 10 per m², keuken demonteren of slopen (afvoer apart) vanaf € 350 per keuken en badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m² vanaf € 600 per badkamer. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Alle posten staan op kosten sloopwerk.

Container en afval in Schiedam

Voor een puinbak of gesloten container op stoep, straat, parkeervak of groen is een ontheffing voorwerpen op of aan openbare gemeentegrond nodig. De behandeling duurt maximaal 8 weken; de leges zijn € 20,60 in 2026, plus precariobelasting per m² via de Regionale Belasting Groep. Aanvragen gaat digitaal met DigiD (particulier) of eHerkenning (bedrijf). Bron

De milieustraat van Irado ligt aan de Fokkerstraat 550, 3125 BE Schiedam; je hebt een geldige milieupas nodig. Bouw- en sloopafval, gips en hout staan bij gratis afval, asbest alleen met toestemmingsbewijs. Puin (steen/beton) kost € 89,50 per ton, een Big Bag steen € 122,50 en een Big Bag alles € 213,00 (inclusief btw). Bron

Parkeren en de bus

In en rond het centrum geldt betaald parkeren en sinds 1 mei 2026 ook in Nieuw-Mathenesse. Bedrijven hebben in het betaald parkeergebied een parkeervergunning nodig; die kan alleen worden aangevraagd als het bedrijf in Schiedam is gevestigd. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 8,7 km rijden naar Schiedam, ongeveer 10 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vlaardingen, Rotterdam, Delft, Maassluis, Rhoon en Spijkenisse. In de gemeente Schiedam geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Vragen over sloopwerk in Schiedam

Wat slopen jullie in Schiedam?

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels verwijderen, vloer verwijderen, behang verwijderen, keuken slopen, badkamer slopen, draagmuur verwijderen, betonvloer slopen en woning strippen. Geen hele gebouwen en geen asbest.

Komen jullie ook in Vlaardingen en Rotterdam?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 8,7 km rijden naar Schiedam, ongeveer 10 minuten. We werken in de hele gemeente Schiedam.

Zit er asbest in mijn huis in Schiedam?

Dat zie je niet aan de buitenkant. In woningen van vóór 1994 kan het in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal zitten; 81% van de woningen in Schiedam is van vóór 1995. Dan eerst een asbestinventarisatie door een gecertificeerd bureau.

Moet ik een sloopmelding doen bij de gemeente Schiedam?

Als er meer dan 10 m³ sloopafval vrijkomt of als er asbest wordt verwijderd, wel: minstens vier weken vooraf via het Omgevingsloket. Lees sloopmelding: wanneer verplicht.

Sloopwerken in de buurt

Sloopwerk in Schiedam?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen