Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Draagmuur verwijderen in Schiedam

Muur eruit, stalen balk erin, berekend door een constructeur. In Schiedam.

De muur tussen kamer en keuken in Schiedam

31% van de woningen in de gemeente Schiedam is gebouwd tussen 1945 en 1975, 29% daarvoor. Dat is meer dan het gemiddelde van 27% in de 23 plaatsen waar we werken.

24% van de eengezinswoningen is een tussenwoning, 1% vrijstaand. Welke muur dragend is, verschilt per type; de constructeur kijkt per huis.

In een appartement (68% van de woningen hier) zijn de dragende wanden meestal van de VvE. Daar is toestemming van de vergadering nodig.

Woningen in de gemeente Schiedam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning24%
Hoekwoning6%
Twee-onder-een-kap1%
Vrijstaand1%
Appartement68%

Vrijstaande huizen, waar een muur er vaak makkelijker uit kan, staan vooral in Spaland en Sveaparken (3%); in Centrum is het 0%.

6 van de 12 wijken van de gemeente Schiedam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsVrijstaand
Nieuwland7.07717%0%
West6.26431%1%
Oost5.42316%0%
Groenoord4.7897%0%
Woudhoek3.31956%0%
Zuid3.12342%0%
Doorbraak tussen twee kamers met een stalen balk die tijdelijk op stempels rust
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname. We kijken naar de muur, de vloer erboven en de opleggingen.
  2. Constructeur en vergunning. Berekening en tekening van de balk en de opleggingen, en de omgevingsvergunning waar die nodig is.
  3. Stempelen. Tijdelijke stempels dragen de vloer erboven.
  4. Balk plaatsen. Sparingen, opleggingen en de stalen balk erin.
  5. Muur eruit. Slopen, puin afvoeren, stempels weg.

Meer uitleg per stap: draagmuur verwijderen, de werkwijze.

Wat draagmuur verwijderen in Schiedam kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Draagmuur verwijderen met stalen balk en constructeur, tot ±3,5 m, begane grond, zonder leges€ 3.000 per opening
Niet-dragende muur verwijderen€ 35 per m²

Wat we niet doen

  • Een draagmuur weghalen zonder berekening van een constructeur.
  • Stucwerk, brandwerende bekleding en schilderwerk van de balk. Wel kunnen we je doorverwijzen.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Goed om te weten in Schiedam

Schiedam heeft ruim 230 rijksmonumenten en 340 gemeentelijke monumenten, en de binnenstad is sinds 2005 rijksbeschermd stadsgezicht. Voor veranderingen aan een monument is in veel gevallen een vergunning nodig. Bron

Parkeren voor de bus in Schiedam

In en rond het centrum geldt betaald parkeren en sinds 1 mei 2026 ook in Nieuw-Mathenesse. Bedrijven hebben in het betaald parkeergebied een parkeervergunning nodig; die kan alleen worden aangevraagd als het bedrijf in Schiedam is gevestigd. Bron

Container of puinbak op straat in Schiedam

Voor een puinbak of gesloten container op stoep, straat, parkeervak of groen is een ontheffing voorwerpen op of aan openbare gemeentegrond nodig. De behandeling duurt maximaal 8 weken; de leges zijn € 20,60 in 2026, plus precariobelasting per m² via de Regionale Belasting Groep. Aanvragen gaat digitaal met DigiD (particulier) of eHerkenning (bedrijf). Bron

Sloopafval wegbrengen in Schiedam

De milieustraat van Irado ligt aan de Fokkerstraat 550, 3125 BE Schiedam; je hebt een geldige milieupas nodig. Bouw- en sloopafval, gips en hout staan bij gratis afval, asbest alleen met toestemmingsbewijs. Puin (steen/beton) kost € 89,50 per ton, een Big Bag steen € 122,50 en een Big Bag alles € 213,00 (inclusief btw). Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 8,7 km rijden naar Schiedam, ongeveer 10 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vlaardingen, Rotterdam, Delft en Maassluis. In de gemeente Schiedam geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Schiedam telt 12 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Nieuwland (7.077 woningen), West (6.264 woningen), Oost (5.423 woningen) en Groenoord (4.789 woningen). We werken ook in Woudhoek, Zuid, Spaland en Sveaparken, Centrum, Kethel en Polderbuitengebied.

Vragen over draagmuur verwijderen in Schiedam

Wie beslist in Schiedam of het mag?

De gemeente Schiedam beoordeelt de omgevingsvergunning, met de berekening van de constructeur. In een appartement beslist ook de VvE. Wij leveren de stukken van de constructeur aan.

Komen jullie ook in Vlaardingen, Rotterdam en Delft?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 8,7 km rijden naar Schiedam, ongeveer 10 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vlaardingen, Rotterdam en Delft.

Draagmuur verwijderen in de buurt van Schiedam

Draagmuur verwijderen in Schiedam?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen