Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Draagmuur verwijderen in Spijkenisse

Muur eruit, stalen balk erin, berekend door een constructeur. In Spijkenisse, Hekelingen, Geervliet, Simonshaven, Zuidland en Abbenbroek.

De muur tussen kamer en keuken in Spijkenisse

24% van de woningen in de gemeente Nissewaard is gebouwd tussen 1945 en 1975, 3% daarvoor. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 27% in de 23 plaatsen waar we werken.

Met 44% tussenwoningen is de vraag hier vaak dezelfde: de muur tussen woonkamer en keuken eruit voor een open ruimte. In veel rijtjeshuizen is dat een dragende muur.

In een appartement (32% van de woningen hier) zijn de dragende wanden meestal van de VvE. Daar is toestemming van de vergadering nodig.

Woningen in de gemeente Nissewaard. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning44%
Hoekwoning16%
Twee-onder-een-kap3%
Vrijstaand5%
Appartement32%

Vrijstaande huizen, waar een muur er vaak makkelijker uit kan, staan vooral in Simonshaven (57%); in Vriesland is het 0%.

6 van de 22 wijken van de gemeente Nissewaard. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsVrijstaand
De Akkers4.75059%0%
Maaswijk4.68091%8%
Centrum3.63130%2%
Waterland3.45884%1%
Zuidland2.80787%15%
Vogelenzang2.58186%0%
Doorbraak tussen twee kamers met een stalen balk die tijdelijk op stempels rust
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname. We kijken naar de muur, de vloer erboven en de opleggingen.
  2. Constructeur en vergunning. Berekening en tekening van de balk en de opleggingen, en de omgevingsvergunning waar die nodig is.
  3. Stempelen. Tijdelijke stempels dragen de vloer erboven.
  4. Balk plaatsen. Sparingen, opleggingen en de stalen balk erin.
  5. Muur eruit. Slopen, puin afvoeren, stempels weg.

Meer uitleg per stap: draagmuur verwijderen, de werkwijze.

Wat draagmuur verwijderen in Spijkenisse kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Draagmuur verwijderen met stalen balk en constructeur, tot ±3,5 m, begane grond, zonder leges€ 3.000 per opening
Niet-dragende muur verwijderen€ 35 per m²

Wat we niet doen

  • Een draagmuur weghalen zonder berekening van een constructeur.
  • Stucwerk, brandwerende bekleding en schilderwerk van de balk. Wel kunnen we je doorverwijzen.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Goed om te weten in Spijkenisse

Volgens de Woonvisie 2020-2030 is in Nissewaard meer dan de helft van de woningen gebouwd tussen 1975 en 1995, met nadruk op de jaren 80, door het groeikernverleden van Spijkenisse. Dat aandeel ligt veel hoger dan het landelijk gemiddelde van 28%. Bron

Parkeren voor de bus in Spijkenisse

In het centrum van Spijkenisse en de Gildenwijk betaal je op straat € 2,50 tot € 3,45 per uur voor de eerste twee uur, in Centrumkern I en II € 6,90 per uur vanaf het derde uur; buiten de aangegeven tijden is parkeren gratis. In de vijf parkeergarages betaal je € 1 per 50 minuten. Bron

Container of puinbak op straat in Spijkenisse

Een container mag zonder vergunning op een parkeervak staan als je dat minstens 5 werkdagen vooraf gratis meldt, hij maximaal 2 parkeervakken inneemt, binnen 30 dagen weg is en een deksel, naam en telefoonnummer en lichtgevende markering heeft. Langer dan 30 dagen, meer dan 2 parkeervakken of plaatsing op gras vraagt een vergunning; de kosten hangen af van de duur en worden na beoordeling meegedeeld. Bron

Sloopafval wegbrengen in Nissewaard

Bij de Stadswerf (Mosterweg 1, Spijkenisse) breng je gratis tien keer per jaar afval tot 1 m³ per keer, met afvalpas; vier extra bezoeken kun je kopen. Bouw- en sloopafval en grond mag je hier niet brengen; daarvoor verwijst de gemeente naar Renewi. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 23,5 km rijden naar Spijkenisse, ongeveer 27 minuten. Op dezelfde rit werken we in Rhoon, Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. In de gemeente Nissewaard geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Nissewaard telt 22 wijken volgens het CBS. De grootste zijn De Akkers (4.750 woningen), Maaswijk (4.680 woningen), Centrum (3.631 woningen) en Waterland (3.458 woningen). We werken ook in Zuidland, Vogelenzang, Sterrenkwartier, Schenkel, Hoogwerf, Groenewoud, De Elementen, Schiekamp, De Hoek, Vriesland, Heenvliet, Geervliet, Hekelingen, Gildenwijk, Abbenbroek, Vierambachten en Simonshaven. Behalve in Spijkenisse zelf komen we in Hekelingen, Geervliet, Simonshaven, Zuidland en Abbenbroek.

Vragen over draagmuur verwijderen in Spijkenisse

Wie beslist in Spijkenisse of het mag?

De gemeente Nissewaard beoordeelt de omgevingsvergunning, met de berekening van de constructeur. In een appartement beslist ook de VvE. Wij leveren de stukken van de constructeur aan.

Komen jullie ook in Hekelingen, Geervliet en Simonshaven?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 23,5 km rijden naar Spijkenisse, ongeveer 27 minuten. Op dezelfde rit werken we in Rhoon, Vlaardingen en Schiedam.

Draagmuur verwijderen in de buurt van Spijkenisse

Draagmuur verwijderen in Spijkenisse?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen