Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Sloopwerken in Leiden

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels en vloeren eruit, keuken en badkamer slopen, muren weg. In Leiden.

Kaart van het werkgebied: Zuid-Holland met alle gemeenten, met Leiden's-GravenhageAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnBarendrechtBodegraven-ReeuwijkCapelle aan den IJsselDelftDordrechtGoeree-OverflakkeeGorinchemGoudaHardinxveld-GiessendamHendrik-Ido-AmbachtHillegomHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseMaassluisMidden-DelflandMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkOegstgeestPapendrechtPijnacker-NootdorpRidderkerkRijswijk (ZH.)RotterdamSchiedamSliedrechtTeylingenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenWaddinxveenWassenaarWestlandZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZwijndrechtLeidenRotterdamDordrechtDen HaagSpijkenisseNieuwerkerk aan den IJsselBerkel en RodenrijsZoetermeerVlaardingenRidderkerkRhoonDelftZwijndrechtGoudaCapelleKrimpenHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeMolenlandenKrimpenerwaardAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeNieuwkoopBodegraven-ReeuwijkWestlandKaag en BraassemNoordwijkWassenaarMidden-DelflandLeidschendamTeylingenKatwijkGorinchemZoeterwoudeHardinxveld-GiessendamLisseSliedrechtHillegomVestiging Rotterdam
Ons werkgebied: Rotterdam en ±35 km eromheen. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Rotterdam. Kaartdata: CBS/PDOK 2025, alle 50 gemeenten van Zuid-Holland.

Wat we slopen in Leiden

Woningen in Leiden

De gemeente Leiden telt volgens het CBS 65.784 woningen. 39% is een eengezinswoning, 61% een appartement, en 41% is een koopwoning. De grootste groepen zijn gebouwd vóór 1945 (30%) en vanaf 2015 (14%). Een eengezinswoning is hier gemiddeld 126 m².

Woningen in de gemeente Leiden op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194530%123 m²
1945 tot 196513%108 m²
1965 tot 197510%128 m²
1975 tot 198513%130 m²
1985 tot 199512%121 m²
1995 tot 20158%151 m²
vanaf 201514%130 m²

Van vóór 1995 is 78% van de woningen, tegen gemiddeld 75% in de 23 plaatsen waar we werken. In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal: dan komt er eerst een inventarisatie, en die delen slopen wij niet.

Per wijk

Het aandeel koopwoningen loopt uiteen van 26% in Binnenstad-Noord tot 63% in Merenwijkdistrict. De meeste appartementen staan in Stationsdistrict (83%), de minste in Stevenshofdistrict (26%).

Alle wijken van de gemeente Leiden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsAppartementKoop
Roodenburgerdistrict12.42041%59%49%
Bos- en Gasthuisdistrict10.19030%70%43%
Binnenstad-Noord8.05932%68%26%
Leiden-Noord7.38942%58%31%
Merenwijkdistrict6.09460%40%63%
Morsdistrict5.82134%66%38%
Stevenshofdistrict4.70374%26%56%
Binnenstad-Zuid4.40129%71%27%
Boerhaavedistrict4.10821%79%29%
Stationsdistrict1.89417%83%30%

Leiden heeft bijna 3.000 monumenten en de bescherming geldt meestal voor het hele gebouw, niet alleen de gevel. Voor bijna elke verandering aan een monument, aan de binnen- of buitenkant, is een omgevingsvergunning nodig. Bron

Prijzen in Leiden

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw: vloertegels verwijderen vanaf € 15 per m², verlijmde pvc, parket of tapijt verwijderen vanaf € 10 per m², keuken demonteren of slopen (afvoer apart) vanaf € 350 per keuken en badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m² vanaf € 600 per badkamer. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Alle posten staan op kosten sloopwerk.

Container en afval in Leiden

Je hoeft niets aan te vragen als het voorwerp kleiner is dan 15 m², korter dan 1 maand staat, niet op een betaalde parkeerplek staat en geen overlast geeft; anders vraag je online (DigiD) een vergunning of ontheffing aan met een uitgebreide tekening, en de gemeente beslist binnen 8 weken. Op een betaalde parkeerplek betaal je het bedrag van een parkeerkaart, bijvoorbeeld een dagkaart van € 30,00 in zone A of € 28,00 in zone B en C; op een andere plek kost een aanvraag € 32,40 leges. Voor een parkeerverbod heeft de gemeente ongeveer 4 weken nodig. Bron

Leidenaren brengen afval gratis naar de Milieustraat aan de J.C. de Rijpstraat 11, open maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur, tot maximaal 2.000 kilo afval per jaar; met de auto moet je eerst een afspraak maken. Bouw- en sloopafval lever je op afspraak en gescheiden in (onder meer puin, gips, hout, metaal, dakafval en vlakglas) en je moet je identificeren als inwoner van Leiden. Voor asbesthoudend materiaal gelden aanvullende regels. Bron

Parkeren en de bus

Kleine klusbedrijven (KvK-inschrijving, maximaal 5 werknemers, bedrijfswagen tot 3.500 kilo) kunnen een klussenbusparkeervergunning krijgen voor € 108,00 per kwartaal. Die geldt maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur in betaald-parkeerzones A, B en C; per adres zijn maximaal drie vergunningen mogelijk. Bron

Sinds 1 januari 2025 geldt in de historische binnenstad binnen de singels en het Stationspleingebied een zero-emissiezone voor bestel- en vrachtauto's op diesel, benzine, LPG of biodiesel; de Stationspleintunnel valt erbuiten. De handhaving start later: vanaf oktober 2026 een waarschuwingsperiode en boetes naar verwachting tegen het einde van 2026. Voor een paar voertuigcategorieën geldt een overgangsregeling. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 35,8 km rijden naar Leiden, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Zoetermeer, Den Haag, Pijnacker, Berkel en Rodenrijs, Rijswijk en Delft.

Vragen over sloopwerk in Leiden

Wat slopen jullie in Leiden?

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels verwijderen, vloer verwijderen, behang verwijderen, keuken slopen, badkamer slopen, draagmuur verwijderen, betonvloer slopen en woning strippen. Geen hele gebouwen en geen asbest.

Komen jullie ook in Zoetermeer en Den Haag?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 35,8 km rijden naar Leiden, ongeveer 35 minuten. We werken in de hele gemeente Leiden.

Zit er asbest in mijn huis in Leiden?

Dat zie je niet aan de buitenkant. In woningen van vóór 1994 kan het in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal zitten; 78% van de woningen in Leiden is van vóór 1995. Dan eerst een asbestinventarisatie door een gecertificeerd bureau.

Moet ik een sloopmelding doen bij de gemeente Leiden?

Als er meer dan 10 m³ sloopafval vrijkomt of als er asbest wordt verwijderd, wel: minstens vier weken vooraf via het Omgevingsloket. Lees sloopmelding: wanneer verplicht.

Sloopwerken in de buurt

Sloopwerk in Leiden?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen