Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Vloer verwijderen in Leiden

Laminaat, pvc, parket of tapijt eruit en een kale, schone ondervloer terug. In Leiden.

Huur en koop in Leiden

41% is een koopwoning, 31% huur van een corporatie en 28% particuliere huur. Bij huur beslist de verhuurder mee.

Samen is 59% van de woningen in de gemeente Leiden een huurwoning. Bij een verhuizing vraagt de verhuurder vaak dat de vloer eruit gaat: dat is hier een van de meest gevraagde klussen.

Per wijk loopt het uiteen: in Leiden-Noord is 51% van een corporatie, in Stationsdistrict 8%.

8 van de 10 wijken van de gemeente Leiden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopCorporatie
Roodenburgerdistrict12.42049%18%
Bos- en Gasthuisdistrict10.19043%40%
Binnenstad-Noord8.05926%33%
Leiden-Noord7.38931%51%
Merenwijkdistrict6.09463%27%
Morsdistrict5.82138%37%
Stevenshofdistrict4.70356%35%
Binnenstad-Zuid4.40127%21%

Wat er onder de vloer ligt

30% van de woningen in Leiden is van vóór 1945. Daar ligt onder laminaat of tapijt vaak een houten vloer op balken: die controleren we op rot voordat er een nieuwe vloer op komt.

23% van de woningen is gebouwd tussen 1945 en 1975. Daar kan nog oud zeil of een kurkvloer onder een latere vloer liggen.

Zo werken we

  1. Foto of opname. Welke vloer, los of verlijmd, op beton, zandcement of hout, en hoeveel m².
  2. Leeg en afgeplakt. Jij haalt de kamer leeg, wij plakken deuren en trapgat af.
  3. Eruit. Plinten los, vloer eruit met de hand of de stripmachine.
  4. Schuren. Lijmresten weg tot een vlakke, schone ondervloer.
  5. Afvoeren. Alles mee, gescheiden afgevoerd, bezemschoon.

Meer uitleg per stap: vloer verwijderen, de werkwijze.

Wat vloer verwijderen in Leiden kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Laminaat, klik-pvc of tapijt (los) verwijderen€ 4 per m²
Verlijmde pvc, parket of tapijt verwijderen€ 10 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Een nieuwe vloer leggen. Wij maken de ondervloer klaar voor je vloerenlegger.

Sloopafval wegbrengen in Leiden

Leidenaren brengen afval gratis naar de Milieustraat aan de J.C. de Rijpstraat 11, open maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur, tot maximaal 2.000 kilo afval per jaar; met de auto moet je eerst een afspraak maken. Bouw- en sloopafval lever je op afspraak en gescheiden in (onder meer puin, gips, hout, metaal, dakafval en vlakglas) en je moet je identificeren als inwoner van Leiden. Voor asbesthoudend materiaal gelden aanvullende regels. Bron

Parkeren voor de bus in Leiden

Kleine klusbedrijven (KvK-inschrijving, maximaal 5 werknemers, bedrijfswagen tot 3.500 kilo) kunnen een klussenbusparkeervergunning krijgen voor € 108,00 per kwartaal. Die geldt maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur in betaald-parkeerzones A, B en C; per adres zijn maximaal drie vergunningen mogelijk. Bron

Container of puinbak op straat in Leiden

Je hoeft niets aan te vragen als het voorwerp kleiner is dan 15 m², korter dan 1 maand staat, niet op een betaalde parkeerplek staat en geen overlast geeft; anders vraag je online (DigiD) een vergunning of ontheffing aan met een uitgebreide tekening, en de gemeente beslist binnen 8 weken. Op een betaalde parkeerplek betaal je het bedrag van een parkeerkaart, bijvoorbeeld een dagkaart van € 30,00 in zone A of € 28,00 in zone B en C; op een andere plek kost een aanvraag € 32,40 leges. Voor een parkeerverbod heeft de gemeente ongeveer 4 weken nodig. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt in de historische binnenstad binnen de singels en het Stationspleingebied een zero-emissiezone voor bestel- en vrachtauto's op diesel, benzine, LPG of biodiesel; de Stationspleintunnel valt erbuiten. De handhaving start later: vanaf oktober 2026 een waarschuwingsperiode en boetes naar verwachting tegen het einde van 2026. Voor een paar voertuigcategorieën geldt een overgangsregeling. Bron

Goed om te weten in Leiden

Leiden heeft bijna 3.000 monumenten en de bescherming geldt meestal voor het hele gebouw, niet alleen de gevel. Voor bijna elke verandering aan een monument, aan de binnen- of buitenkant, is een omgevingsvergunning nodig. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 35,8 km rijden naar Leiden, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Zoetermeer, Den Haag, Pijnacker en Berkel en Rodenrijs.

De gemeente Leiden telt 10 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Roodenburgerdistrict (12.420 woningen), Bos- en Gasthuisdistrict (10.190 woningen), Binnenstad-Noord (8.059 woningen) en Leiden-Noord (7.389 woningen). We werken ook in Merenwijkdistrict, Morsdistrict, Stevenshofdistrict, Binnenstad-Zuid, Boerhaavedistrict en Stationsdistrict.

Vragen over vloer verwijderen in Leiden

Ik lever mijn huurwoning in Leiden op. Kunnen jullie de vloer snel weghalen?

Ja. Laat weten wanneer de sleuteloverdracht is; we plannen zo dat de vloer er op tijd uit is. Wat de verhuurder vraagt, staat in het opleverformulier.

Doen jullie ook alleen de trap?

Ja. Tapijt, nieten en lijm van de trap halen doen we ook los.

Komen jullie ook in Zoetermeer, Den Haag en Pijnacker?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 35,8 km rijden naar Leiden, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Zoetermeer, Den Haag en Pijnacker.

Vloer verwijderen in de buurt van Leiden

Vloer verwijderen in Leiden?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen