Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Draagmuur verwijderen in Leiden

Muur eruit, stalen balk erin, berekend door een constructeur. In Leiden.

De muur tussen kamer en keuken in Leiden

23% van de woningen in de gemeente Leiden is gebouwd tussen 1945 en 1975, 30% daarvoor. Dat is minder dan het gemiddelde van 27% in de 23 plaatsen waar we werken.

30% van de eengezinswoningen is een tussenwoning, 1% vrijstaand. Welke muur dragend is, verschilt per type; de constructeur kijkt per huis.

In een appartement (61% van de woningen hier) zijn de dragende wanden meestal van de VvE. Daar is toestemming van de vergadering nodig.

Woningen in de gemeente Leiden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning30%
Hoekwoning7%
Twee-onder-een-kap1%
Vrijstaand1%
Appartement61%

Vrijstaande huizen, waar een muur er vaak makkelijker uit kan, staan vooral in Roodenburgerdistrict (1%); in Stationsdistrict is het 0%.

6 van de 10 wijken van de gemeente Leiden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsVrijstaand
Roodenburgerdistrict12.42041%1%
Bos- en Gasthuisdistrict10.19030%1%
Binnenstad-Noord8.05932%0%
Leiden-Noord7.38942%0%
Merenwijkdistrict6.09460%1%
Morsdistrict5.82134%0%
Doorbraak tussen twee kamers met een stalen balk die tijdelijk op stempels rust
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname. We kijken naar de muur, de vloer erboven en de opleggingen.
  2. Constructeur en vergunning. Berekening en tekening van de balk en de opleggingen, en de omgevingsvergunning waar die nodig is.
  3. Stempelen. Tijdelijke stempels dragen de vloer erboven.
  4. Balk plaatsen. Sparingen, opleggingen en de stalen balk erin.
  5. Muur eruit. Slopen, puin afvoeren, stempels weg.

Meer uitleg per stap: draagmuur verwijderen, de werkwijze.

Wat draagmuur verwijderen in Leiden kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Draagmuur verwijderen met stalen balk en constructeur, tot ±3,5 m, begane grond, zonder leges€ 3.000 per opening
Niet-dragende muur verwijderen€ 35 per m²

Wat we niet doen

  • Een draagmuur weghalen zonder berekening van een constructeur.
  • Stucwerk, brandwerende bekleding en schilderwerk van de balk. Wel kunnen we je doorverwijzen.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Goed om te weten in Leiden

Leiden heeft bijna 3.000 monumenten en de bescherming geldt meestal voor het hele gebouw, niet alleen de gevel. Voor bijna elke verandering aan een monument, aan de binnen- of buitenkant, is een omgevingsvergunning nodig. Bron

Parkeren voor de bus in Leiden

Kleine klusbedrijven (KvK-inschrijving, maximaal 5 werknemers, bedrijfswagen tot 3.500 kilo) kunnen een klussenbusparkeervergunning krijgen voor € 108,00 per kwartaal. Die geldt maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur in betaald-parkeerzones A, B en C; per adres zijn maximaal drie vergunningen mogelijk. Bron

Container of puinbak op straat in Leiden

Je hoeft niets aan te vragen als het voorwerp kleiner is dan 15 m², korter dan 1 maand staat, niet op een betaalde parkeerplek staat en geen overlast geeft; anders vraag je online (DigiD) een vergunning of ontheffing aan met een uitgebreide tekening, en de gemeente beslist binnen 8 weken. Op een betaalde parkeerplek betaal je het bedrag van een parkeerkaart, bijvoorbeeld een dagkaart van € 30,00 in zone A of € 28,00 in zone B en C; op een andere plek kost een aanvraag € 32,40 leges. Voor een parkeerverbod heeft de gemeente ongeveer 4 weken nodig. Bron

Sloopafval wegbrengen in Leiden

Leidenaren brengen afval gratis naar de Milieustraat aan de J.C. de Rijpstraat 11, open maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur, tot maximaal 2.000 kilo afval per jaar; met de auto moet je eerst een afspraak maken. Bouw- en sloopafval lever je op afspraak en gescheiden in (onder meer puin, gips, hout, metaal, dakafval en vlakglas) en je moet je identificeren als inwoner van Leiden. Voor asbesthoudend materiaal gelden aanvullende regels. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt in de historische binnenstad binnen de singels en het Stationspleingebied een zero-emissiezone voor bestel- en vrachtauto's op diesel, benzine, LPG of biodiesel; de Stationspleintunnel valt erbuiten. De handhaving start later: vanaf oktober 2026 een waarschuwingsperiode en boetes naar verwachting tegen het einde van 2026. Voor een paar voertuigcategorieën geldt een overgangsregeling. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 35,8 km rijden naar Leiden, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Zoetermeer, Den Haag, Pijnacker en Berkel en Rodenrijs.

De gemeente Leiden telt 10 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Roodenburgerdistrict (12.420 woningen), Bos- en Gasthuisdistrict (10.190 woningen), Binnenstad-Noord (8.059 woningen) en Leiden-Noord (7.389 woningen). We werken ook in Merenwijkdistrict, Morsdistrict, Stevenshofdistrict, Binnenstad-Zuid, Boerhaavedistrict en Stationsdistrict.

Vragen over draagmuur verwijderen in Leiden

Wie beslist in Leiden of het mag?

De gemeente Leiden beoordeelt de omgevingsvergunning, met de berekening van de constructeur. In een appartement beslist ook de VvE. Wij leveren de stukken van de constructeur aan.

Komen jullie ook in Zoetermeer, Den Haag en Pijnacker?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 35,8 km rijden naar Leiden, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Zoetermeer, Den Haag en Pijnacker.

Draagmuur verwijderen in de buurt van Leiden

Draagmuur verwijderen in Leiden?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen