Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Draagmuur verwijderen in Delft

Muur eruit, stalen balk erin, berekend door een constructeur. In Delft en Den Hoorn.

De muur tussen kamer en keuken in Delft

31% van de woningen in de gemeente Delft is gebouwd tussen 1945 en 1975, 22% daarvoor. Dat is meer dan het gemiddelde van 27% in de 23 plaatsen waar we werken.

24% van de eengezinswoningen is een tussenwoning, 1% vrijstaand. Welke muur dragend is, verschilt per type; de constructeur kijkt per huis.

In een appartement (68% van de woningen hier) zijn de dragende wanden meestal van de VvE. Daar is toestemming van de vergadering nodig.

Woningen in de gemeente Delft. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning24%
Hoekwoning6%
Twee-onder-een-kap1%
Vrijstaand1%
Appartement68%

Vrijstaande huizen, waar een muur er vaak makkelijker uit kan, staan vooral in Voordijkshoorn (3%); in Tanthof-Oost is het 0%.

6 van de 13 wijken van de gemeente Delft. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsVrijstaand
Voorhof8.1408%0%
Wippolder7.54625%1%
Buitenhof7.37122%1%
Binnenstad7.14825%0%
Hof van Delft6.22241%0%
Voordijkshoorn5.80744%3%
Doorbraak tussen twee kamers met een stalen balk die tijdelijk op stempels rust
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname. We kijken naar de muur, de vloer erboven en de opleggingen.
  2. Constructeur en vergunning. Berekening en tekening van de balk en de opleggingen, en de omgevingsvergunning waar die nodig is.
  3. Stempelen. Tijdelijke stempels dragen de vloer erboven.
  4. Balk plaatsen. Sparingen, opleggingen en de stalen balk erin.
  5. Muur eruit. Slopen, puin afvoeren, stempels weg.

Meer uitleg per stap: draagmuur verwijderen, de werkwijze.

Wat draagmuur verwijderen in Delft kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Draagmuur verwijderen met stalen balk en constructeur, tot ±3,5 m, begane grond, zonder leges€ 3.000 per opening
Niet-dragende muur verwijderen€ 35 per m²

Wat we niet doen

  • Een draagmuur weghalen zonder berekening van een constructeur.
  • Stucwerk, brandwerende bekleding en schilderwerk van de balk. Wel kunnen we je doorverwijzen.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Goed om te weten in Delft

Delft heeft zo'n 1.500 beschermde monumenten (ongeveer 700 rijks- en ruim 800 gemeentelijke monumenten) en 4 rijksbeschermde stadsgezichten. Voor constructieve wijzigingen aan een monument is een vergunning nodig, inclusief gevels, interieur, tuin en binnenplaats; de leges zijn in 2026 1,36% van de bouw- en sloopkosten (minimaal € 163,55). Bron

Parkeren voor de bus in Delft

Moet je werkbus voor het werk dichtbij staan op een plek waar parkeren normaal niet mag, dan vraag je minimaal 3 weken vooraf via ParkerenDelft een RVV-ontheffing aan. In 2026 kost een dagontheffing € 37,90 en een meerdaagse ontheffing € 91,10; bij afwijzing krijg je het geld niet terug. Laden en lossen kan zonder ontheffing. Bron

Container of puinbak op straat in Delft

Voor een container, steiger of bouwkeet die meer dan 12 m² grond gebruikt (ook meerdere voorwerpen samen) doe je uiterlijk 15 werkdagen vooraf een melding; onder 12 m² is geen melding nodig. Een voorwerp mag maximaal 6 maanden in de openbare ruimte staan. Op gemeentegrond betaal je in 2026 precariobelasting van € 1,33 per m² per week; op eigen grond kost het niets. Bron

Sloopafval wegbrengen in Delft

Delftenaren gaan naar de milieustraat van Avalex in Delft, open maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 17.00 uur, met hun (digitale) Avalexpas; 12 bezoeken per jaar zijn gratis, vanaf het dertiende bezoek betaal je € 25,90. Volgens de tarieven 2026 betaal je per ton: bouw- en sloopafval € 210, puin € 30, gips € 185 en geïmpregneerd hout € 190; gewoon hout en asbest zijn gratis. Asbest (minder dan 35 m²) leveren particulieren alleen in op vertoon van een vergunning. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 is de binnenstad van Delft een nul-emissiezone voor alle bestelauto's en vrachtwagens (N1, N2 en N3). Schonere bestelauto's mogen nog langer in de zone rijden; vanaf 1 januari 2030 moet alle stadslogistiek uitstootvrij zijn. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 15,1 km rijden naar Delft, ongeveer 18 minuten. Op dezelfde rit werken we in Pijnacker, Rijswijk, Berkel en Rodenrijs en Schiedam.

De gemeente Delft telt 13 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Voorhof (8.140 woningen), Wippolder (7.546 woningen), Buitenhof (7.371 woningen) en Binnenstad (7.148 woningen). We werken ook in Hof van Delft, Voordijkshoorn, Vrijenban, Tanthof-West, Tanthof-Oost, Schieweg en Ruiven. Behalve in Delft zelf komen we in Den Hoorn.

Vragen over draagmuur verwijderen in Delft

Wie beslist in Delft of het mag?

De gemeente Delft beoordeelt de omgevingsvergunning, met de berekening van de constructeur. In een appartement beslist ook de VvE. Wij leveren de stukken van de constructeur aan.

Komen jullie ook in Den Hoorn?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 15,1 km rijden naar Delft, ongeveer 18 minuten. Op dezelfde rit werken we in Pijnacker, Rijswijk en Berkel en Rodenrijs.

Draagmuur verwijderen in de buurt van Delft

Draagmuur verwijderen in Delft?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen