Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Tegels verwijderen in Delft

Vloertegels, plavuizen en wandtegels eruit, tegellijm eraf en het puin weg. In Delft en Den Hoorn.

Welke tegels we in Delft tegenkomen

De gemeente Delft telt 54.777 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd vóór 1945 (22%) en 1965 tot 1975 (20%).

Met 22% vooroorlogse woningen liggen er in Delft nog veel plavuizen in een mortelbed en tegels op houten vloeren. Gaat het mortelbed eruit, dan ligt de vloer daarna een paar centimeter lager.

In de gemeente Delft is 78% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in oude vloertegels en de zwarte lijm eronder. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Woningen in de gemeente Delft op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194522%
1945 tot 196511%
1965 tot 197520%
1975 tot 198513%
1985 tot 199512%
1995 tot 201512%
vanaf 201510%

Hakken in een appartement of een huis

Meer dan de helft van de woningen is een appartement (68%). Daar dragen we puin via trap of lift naar beneden en houden we rekening met de buren en de regels van de VvE.

Per wijk verschilt dat: in Voorhof is 92% een appartement, in Tanthof-Oost 40%.

De meeste woningen staan in Voorhof (8.140), de minste van de grotere wijken in Schieweg (843).

7 van de 13 wijken van de gemeente Delft. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementCorporatie
Voorhof8.14092%45%
Buitenhof7.37178%61%
Wippolder7.54675%49%
Binnenstad7.14875%20%
Schieweg84369%22%
Hof van Delft6.22259%31%
Voordijkshoorn5.80756%35%
Breekhamer met stofafzuiging naast een vloer waar de tegels deels zijn verwijderd
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname of foto. Je stuurt foto's of we komen kijken: soort tegel, ondergrond, oppervlak en bouwjaar.
  2. Afschermen. Deuren en doorgangen dicht met stofschotten en folie, vloer in de looproute afgedekt.
  3. Hakken. Tegels los met breekhamer of tegelstripper, met afzuiging.
  4. Lijm eraf. Lijmresten wegschuren als de nieuwe vloer dat vraagt.
  5. Afvoeren. Puin in zakken of container, gescheiden afgevoerd, ruimte bezemschoon.

Meer uitleg per stap: tegels verwijderen, de werkwijze.

Wat tegels verwijderen in Delft kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Vloertegels verwijderen€ 15 per m²
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Nieuwe tegels zetten. Wij maken de vloer of wand klaar; je tegelzetter begint op een kale ondergrond.

Container of puinbak op straat in Delft

Voor een container, steiger of bouwkeet die meer dan 12 m² grond gebruikt (ook meerdere voorwerpen samen) doe je uiterlijk 15 werkdagen vooraf een melding; onder 12 m² is geen melding nodig. Een voorwerp mag maximaal 6 maanden in de openbare ruimte staan. Op gemeentegrond betaal je in 2026 precariobelasting van € 1,33 per m² per week; op eigen grond kost het niets. Bron

Sloopafval wegbrengen in Delft

Delftenaren gaan naar de milieustraat van Avalex in Delft, open maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 17.00 uur, met hun (digitale) Avalexpas; 12 bezoeken per jaar zijn gratis, vanaf het dertiende bezoek betaal je € 25,90. Volgens de tarieven 2026 betaal je per ton: bouw- en sloopafval € 210, puin € 30, gips € 185 en geïmpregneerd hout € 190; gewoon hout en asbest zijn gratis. Asbest (minder dan 35 m²) leveren particulieren alleen in op vertoon van een vergunning. Bron

Parkeren voor de bus in Delft

Moet je werkbus voor het werk dichtbij staan op een plek waar parkeren normaal niet mag, dan vraag je minimaal 3 weken vooraf via ParkerenDelft een RVV-ontheffing aan. In 2026 kost een dagontheffing € 37,90 en een meerdaagse ontheffing € 91,10; bij afwijzing krijg je het geld niet terug. Laden en lossen kan zonder ontheffing. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 is de binnenstad van Delft een nul-emissiezone voor alle bestelauto's en vrachtwagens (N1, N2 en N3). Schonere bestelauto's mogen nog langer in de zone rijden; vanaf 1 januari 2030 moet alle stadslogistiek uitstootvrij zijn. Bron

Goed om te weten in Delft

Delft heeft zo'n 1.500 beschermde monumenten (ongeveer 700 rijks- en ruim 800 gemeentelijke monumenten) en 4 rijksbeschermde stadsgezichten. Voor constructieve wijzigingen aan een monument is een vergunning nodig, inclusief gevels, interieur, tuin en binnenplaats; de leges zijn in 2026 1,36% van de bouw- en sloopkosten (minimaal € 163,55). Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 15,1 km rijden naar Delft, ongeveer 18 minuten. Op dezelfde rit werken we in Pijnacker, Rijswijk, Berkel en Rodenrijs en Schiedam.

De gemeente Delft telt 13 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Voorhof (8.140 woningen), Wippolder (7.546 woningen), Buitenhof (7.371 woningen) en Binnenstad (7.148 woningen). We werken ook in Hof van Delft, Voordijkshoorn, Vrijenban, Tanthof-West, Tanthof-Oost, Schieweg en Ruiven. Behalve in Delft zelf komen we in Den Hoorn.

Vragen over tegels verwijderen in Delft

Kunnen jullie in Delft ook alleen de wandtegels doen?

Ja. Wandtegels in keuken, toilet of badkamer verwijderen we ook los, zonder de rest te slopen.

Zit er asbest onder mijn tegels?

Dat kun je niet zien. In woningen van vóór 1994 kan het in oude vloertegels en de lijm zitten. 78% van de woningen in Delft is van vóór 1995. Bij twijfel eerst een inventarisatie; wij hakken dan niet door.

Waar laten jullie het puin in Delft?

Wij voeren het af via een erkende verwerker; het hoort bij de prijs. Wil je zelf naar de milieustraat, lees dan hieronder wat de gemeente daarover zegt.

Komen jullie ook in Den Hoorn?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 15,1 km rijden naar Delft, ongeveer 18 minuten. Op dezelfde rit werken we in Pijnacker, Rijswijk en Berkel en Rodenrijs.

Tegels verwijderen in de buurt van Delft

Tegels verwijderen in Delft?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen