Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Tegels verwijderen in Berkel en Rodenrijs

Vloertegels, plavuizen en wandtegels eruit, tegellijm eraf en het puin weg. In Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk.

Welke tegels we in Berkel en Rodenrijs tegenkomen

De gemeente Lansingerland telt 26.193 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1995 tot 2015 (41%) en 1965 tot 1975 (14%).

55% van de woningen is van 1995 of later. Daar liggen de tegels meestal in tegellijm op een zandcement- of anhydrietvloer en blijft de dekvloer bij het hakken grotendeels heel.

In de gemeente Lansingerland is 45% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in oude vloertegels en de zwarte lijm eronder. Dat is minder dan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Woningen in de gemeente Lansingerland op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19454%
1945 tot 19656%
1965 tot 197514%
1975 tot 198510%
1985 tot 199510%
1995 tot 201541%
vanaf 201514%

Hakken in een appartement of een huis

Appartementen zijn hier in de minderheid (19%). In een eengezinswoning rijden we het puin met de kruiwagen door de gang naar de container of de bus.

Per wijk verschilt dat: in Berkel is 43% een appartement, in Bleiswijk Buiten 2%.

De meeste woningen staan in De Ackers (3.045), de minste van de grotere wijken in Bleiswijk Buiten (468).

7 van de 16 wijken van de gemeente Lansingerland. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementCorporatie
Berkel2.31443%28%
Bleiswijk1.89825%28%
Bergschenhoek1.54625%27%
De Wadden91825%10%
Oosteindsche Polder65923%20%
Meerpolder2.47920%16%
Boterdorp2.36520%19%
Breekhamer met stofafzuiging naast een vloer waar de tegels deels zijn verwijderd
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname of foto. Je stuurt foto's of we komen kijken: soort tegel, ondergrond, oppervlak en bouwjaar.
  2. Afschermen. Deuren en doorgangen dicht met stofschotten en folie, vloer in de looproute afgedekt.
  3. Hakken. Tegels los met breekhamer of tegelstripper, met afzuiging.
  4. Lijm eraf. Lijmresten wegschuren als de nieuwe vloer dat vraagt.
  5. Afvoeren. Puin in zakken of container, gescheiden afgevoerd, ruimte bezemschoon.

Meer uitleg per stap: tegels verwijderen, de werkwijze.

Wat tegels verwijderen in Berkel en Rodenrijs kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Vloertegels verwijderen€ 15 per m²
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Nieuwe tegels zetten. Wij maken de vloer of wand klaar; je tegelzetter begint op een kale ondergrond.

Container of puinbak op straat in Berkel en Rodenrijs

Een bouwafvalcontainer die korter dan 24 uur staat vraagt niets; van 24 uur tot 4 weken doe je een gratis melding, langer dan 4 weken vraag je een ontheffing aan. De ontheffing kost € 152,55 voor een container tot 15 m² en € 246,10 voor grotere of meerdere containers. Aanvragen met DigiD of eHerkenning; de gemeente reageert binnen een week. Bron

Sloopafval wegbrengen in Lansingerland

Inwoners brengen grondstoffen gratis naar het Grondstoffen Inzamelstation, Dorsvloerweg 2 in Bergschenhoek, met maximaal 2 kuub per rit. Schoon puin en gips (zonder zakken), B-hout en geïmpregneerd hout worden aangenomen; asbest alleen met aanmelding bij de DCMR. Bedrijfsafval wordt niet aangenomen, grond en zand moeten naar een grondbank. Bron

Parkeren voor de bus in Berkel en Rodenrijs

In Berkel en Rodenrijs gelden parkeerschijfzones in onder meer de Herenstraat, Nieuwstraat, Kerkstraat, Stationssingel en het Westerplein. De ontheffing (€ 117,65) is in de meeste zones alleen voor bewoners; bedrijven moeten een ontheffing op grond van de Wegenverkeerswet aanvragen. Bron

Goed om te weten in Berkel en Rodenrijs

Lansingerland geeft eigenaar-bewoners van koopwoningen gebouwd vóór 1992 met energielabel D, E, F of G een isolatiesubsidie van 50% van de kosten, tot maximaal € 2.000 per adres; aanvragen kan tot 15 maart 2027. Een monument mag alleen door een isolatiebedrijf worden geïsoleerd en vraagt meestal een omgevingsvergunning. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 11,1 km rijden naar Berkel en Rodenrijs, ongeveer 15 minuten. Op dezelfde rit werken we in Pijnacker, Delft, Zoetermeer en Rotterdam. In de gemeente Lansingerland geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Lansingerland telt 16 wijken volgens het CBS. De grootste zijn De Ackers (3.045 woningen), Hoekeindse Zoom (2.528 woningen), Meerpolder (2.479 woningen) en Boterdorp (2.365 woningen). We werken ook in Berkel, Noordpolder, Bleiswijk, Westpolder, Zuidpolder, Bergschenhoek, Rodenrijs, De Wadden, Oosteindsche Polder, Noordeinde, Bleiswijk Buiten en Wilderszijde. Behalve in Berkel en Rodenrijs zelf komen we in Bergschenhoek en Bleiswijk.

Vragen over tegels verwijderen in Berkel en Rodenrijs

Kunnen jullie in Berkel en Rodenrijs ook alleen de wandtegels doen?

Ja. Wandtegels in keuken, toilet of badkamer verwijderen we ook los, zonder de rest te slopen.

Zit er asbest onder mijn tegels?

Dat kun je niet zien. In woningen van vóór 1994 kan het in oude vloertegels en de lijm zitten. 45% van de woningen in Lansingerland is van vóór 1995. Bij twijfel eerst een inventarisatie; wij hakken dan niet door.

Waar laten jullie het puin in Berkel en Rodenrijs?

Wij voeren het af via een erkende verwerker; het hoort bij de prijs. Wil je zelf naar de milieustraat, lees dan hieronder wat de gemeente daarover zegt.

Komen jullie ook in Bergschenhoek en Bleiswijk?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 11,1 km rijden naar Berkel en Rodenrijs, ongeveer 15 minuten. Op dezelfde rit werken we in Pijnacker, Delft en Zoetermeer.

Tegels verwijderen in de buurt van Berkel en Rodenrijs

Tegels verwijderen in Berkel en Rodenrijs?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen