Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Sloopwerken in Ridderkerk

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels en vloeren eruit, keuken en badkamer slopen, muren weg. In Ridderkerk, Bolnes en Rijsoord.

Kaart van het werkgebied: Zuid-Holland met alle gemeenten, met Ridderkerk's-GravenhageAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnBarendrechtBodegraven-ReeuwijkCapelle aan den IJsselDelftDordrechtGoeree-OverflakkeeGorinchemGoudaHardinxveld-GiessendamHendrik-Ido-AmbachtHillegomHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseMaassluisMidden-DelflandMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkOegstgeestPapendrechtPijnacker-NootdorpRidderkerkRijswijk (ZH.)RotterdamSchiedamSliedrechtTeylingenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenWaddinxveenWassenaarWestlandZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZwijndrechtRidderkerkRotterdamDordrechtDen HaagSpijkenisseNieuwerkerk aan den IJsselBerkel en RodenrijsZoetermeerVlaardingenRhoonDelftLeidenZwijndrechtGoudaCapelleKrimpenHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeMolenlandenKrimpenerwaardAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeNieuwkoopBodegraven-ReeuwijkWestlandKaag en BraassemNoordwijkWassenaarMidden-DelflandLeidschendamTeylingenKatwijkGorinchemZoeterwoudeHardinxveld-GiessendamLisseSliedrechtHillegomVestiging Rotterdam
Ons werkgebied: Rotterdam en ±35 km eromheen. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Rotterdam. Kaartdata: CBS/PDOK 2025, alle 50 gemeenten van Zuid-Holland.

Wat we slopen in Ridderkerk

Woningen in Ridderkerk

De gemeente Ridderkerk telt volgens het CBS 21.904 woningen. 56% is een eengezinswoning, 44% een appartement, en 58% is een koopwoning. De grootste groepen zijn gebouwd 1965 tot 1975 (25%) en 1945 tot 1965 (16%). Een eengezinswoning is hier gemiddeld 125 m².

Woningen in de gemeente Ridderkerk op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194511%117 m²
1945 tot 196516%108 m²
1965 tot 197525%123 m²
1975 tot 198516%120 m²
1985 tot 199511%133 m²
1995 tot 201514%158 m²
vanaf 20158%148 m²

Van vóór 1995 is 78% van de woningen, tegen gemiddeld 75% in de 23 plaatsen waar we werken. In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal: dan komt er eerst een inventarisatie, en die delen slopen wij niet.

Per wijk

Het aandeel koopwoningen loopt uiteen van 40% in West tot 91% in Het Zand. De meeste appartementen staan in Centrum (70%), de minste in Oostendam (3%).

10 van de 11 wijken van de gemeente Ridderkerk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsAppartementKoop
Slikkerveer4.23056%44%65%
Bolnes3.79347%53%52%
Drievliet3.63574%26%49%
Oost2.80948%52%53%
Centrum2.49130%70%47%
West1.77537%63%40%
Het Zand1.56967%33%91%
Rijsoord1.34592%8%81%
Oostendam25397%3%77%
Donkersloot5742%58%84%

Ridderkerk heeft 158 gemeentelijke monumenten en 56 rijksmonumenten. Een monument mag verbouwd of veranderd worden, maar daarvoor is een omgevingsvergunning nodig, waarover de gemeente de Commissie Ruimtelijke Kwaliteit om advies vraagt. Bron

Prijzen in Ridderkerk

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw: vloertegels verwijderen vanaf € 15 per m², verlijmde pvc, parket of tapijt verwijderen vanaf € 10 per m², keuken demonteren of slopen (afvoer apart) vanaf € 350 per keuken en badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m² vanaf € 600 per badkamer. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Alle posten staan op kosten sloopwerk.

Container en afval in Ridderkerk

Voor een puincontainer of bigbag die korter dan 30 dagen staat en geen hinder geeft is geen ontheffing nodig, wel een online melding minimaal 5 werkdagen voor de plaatsingsdatum (DigiD of eHerkenning). Voor grote voorwerpen zoals steigers of bouwketen vraag je minimaal 3 weken vooraf een ontheffing aan; die kost € 62,20 plus € 30,41 per dag of € 46,49 per week voor gebruik van de openbare weg. De gemeente beslist binnen 3 weken. Bron

Volgens het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffenverordening Ridderkerk 2026 (in werking 1 januari 2026) is de brenglocatie de Milieustraat Noordpolder, Crezéepolder 9 te Hendrik-Ido-Ambacht, geëxploiteerd door HVC. Steenachtig bouw- en sloopafval, puin, gips, asbest en asbestverdacht afval mogen daar worden aangeboden, zand niet. Toegang alleen met de afvalpas. Bron

Parkeren en de bus

Het betaald parkeren op straat in het centrum van Ridderkerk wordt als proef van ruim een jaar omgezet naar een blauwe zone: twee uur gratis met parkeerschijf, op enkele plekken maximaal een half uur. In de parkeergarages blijft betaald parkeren. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 15,9 km rijden naar Ridderkerk, ongeveer 20 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hendrik-Ido-Ambacht, Krimpen aan den IJssel, Barendrecht, Zwijndrecht, Capelle aan den IJssel en Papendrecht. In de gemeente Ridderkerk geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Vragen over sloopwerk in Ridderkerk

Wat slopen jullie in Ridderkerk?

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels verwijderen, vloer verwijderen, behang verwijderen, keuken slopen, badkamer slopen, draagmuur verwijderen, betonvloer slopen en woning strippen. Geen hele gebouwen en geen asbest.

Komen jullie ook in Bolnes en Rijsoord?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 15,9 km rijden naar Ridderkerk, ongeveer 20 minuten. We werken in de hele gemeente Ridderkerk.

Zit er asbest in mijn huis in Ridderkerk?

Dat zie je niet aan de buitenkant. In woningen van vóór 1994 kan het in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal zitten; 78% van de woningen in Ridderkerk is van vóór 1995. Dan eerst een asbestinventarisatie door een gecertificeerd bureau.

Moet ik een sloopmelding doen bij de gemeente Ridderkerk?

Als er meer dan 10 m³ sloopafval vrijkomt of als er asbest wordt verwijderd, wel: minstens vier weken vooraf via het Omgevingsloket. Lees sloopmelding: wanneer verplicht.

Sloopwerken in de buurt

Sloopwerk in Ridderkerk?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen