Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Tegels verwijderen in Ridderkerk

Vloertegels, plavuizen en wandtegels eruit, tegellijm eraf en het puin weg. In Ridderkerk, Bolnes en Rijsoord.

Welke tegels we in Ridderkerk tegenkomen

De gemeente Ridderkerk telt 21.904 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1965 tot 1975 (25%) en 1945 tot 1965 (16%).

De meeste woningen in Ridderkerk zijn naoorlogs. Vloertegels liggen daar meestal in tegellijm op een zandcementvloer; in badkamers zitten wandtegels op steen of op cementgebonden plaat.

In de gemeente Ridderkerk is 78% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in oude vloertegels en de zwarte lijm eronder. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Woningen in de gemeente Ridderkerk op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194511%
1945 tot 196516%
1965 tot 197525%
1975 tot 198516%
1985 tot 199511%
1995 tot 201514%
vanaf 20158%

Hakken in een appartement of een huis

44% van de woningen is een appartement. In een flat of portiekwoning gaat het puin via trap of lift naar beneden; de VvE kan werktijden voorschrijven.

Per wijk verschilt dat: in Centrum is 70% een appartement, in Oostendam 3%.

De meeste woningen staan in Slikkerveer (4.230), de minste van de grotere wijken in Oostendam (253).

7 van de 11 wijken van de gemeente Ridderkerk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementCorporatie
Centrum2.49170%45%
West1.77563%56%
Donkersloot5758%0%
Bolnes3.79353%44%
Oost2.80952%43%
Slikkerveer4.23044%28%
Het Zand1.56933%8%
Breekhamer met stofafzuiging naast een vloer waar de tegels deels zijn verwijderd
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname of foto. Je stuurt foto's of we komen kijken: soort tegel, ondergrond, oppervlak en bouwjaar.
  2. Afschermen. Deuren en doorgangen dicht met stofschotten en folie, vloer in de looproute afgedekt.
  3. Hakken. Tegels los met breekhamer of tegelstripper, met afzuiging.
  4. Lijm eraf. Lijmresten wegschuren als de nieuwe vloer dat vraagt.
  5. Afvoeren. Puin in zakken of container, gescheiden afgevoerd, ruimte bezemschoon.

Meer uitleg per stap: tegels verwijderen, de werkwijze.

Wat tegels verwijderen in Ridderkerk kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Vloertegels verwijderen€ 15 per m²
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Nieuwe tegels zetten. Wij maken de vloer of wand klaar; je tegelzetter begint op een kale ondergrond.

Container of puinbak op straat in Ridderkerk

Voor een puincontainer of bigbag die korter dan 30 dagen staat en geen hinder geeft is geen ontheffing nodig, wel een online melding minimaal 5 werkdagen voor de plaatsingsdatum (DigiD of eHerkenning). Voor grote voorwerpen zoals steigers of bouwketen vraag je minimaal 3 weken vooraf een ontheffing aan; die kost € 62,20 plus € 30,41 per dag of € 46,49 per week voor gebruik van de openbare weg. De gemeente beslist binnen 3 weken. Bron

Sloopafval wegbrengen in Ridderkerk

Volgens het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffenverordening Ridderkerk 2026 (in werking 1 januari 2026) is de brenglocatie de Milieustraat Noordpolder, Crezéepolder 9 te Hendrik-Ido-Ambacht, geëxploiteerd door HVC. Steenachtig bouw- en sloopafval, puin, gips, asbest en asbestverdacht afval mogen daar worden aangeboden, zand niet. Toegang alleen met de afvalpas. Bron

Parkeren voor de bus in Ridderkerk

Het betaald parkeren op straat in het centrum van Ridderkerk wordt als proef van ruim een jaar omgezet naar een blauwe zone: twee uur gratis met parkeerschijf, op enkele plekken maximaal een half uur. In de parkeergarages blijft betaald parkeren. Bron

Goed om te weten in Ridderkerk

Ridderkerk heeft 158 gemeentelijke monumenten en 56 rijksmonumenten. Een monument mag verbouwd of veranderd worden, maar daarvoor is een omgevingsvergunning nodig, waarover de gemeente de Commissie Ruimtelijke Kwaliteit om advies vraagt. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 15,9 km rijden naar Ridderkerk, ongeveer 20 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hendrik-Ido-Ambacht, Krimpen aan den IJssel, Barendrecht en Zwijndrecht. In de gemeente Ridderkerk geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Ridderkerk telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Slikkerveer (4.230 woningen), Bolnes (3.793 woningen), Drievliet (3.635 woningen) en Oost (2.809 woningen). We werken ook in Centrum, West, Het Zand, Rijsoord en Oostendam. Behalve in Ridderkerk zelf komen we in Bolnes en Rijsoord.

Vragen over tegels verwijderen in Ridderkerk

Kunnen jullie in Ridderkerk ook alleen de wandtegels doen?

Ja. Wandtegels in keuken, toilet of badkamer verwijderen we ook los, zonder de rest te slopen.

Zit er asbest onder mijn tegels?

Dat kun je niet zien. In woningen van vóór 1994 kan het in oude vloertegels en de lijm zitten. 78% van de woningen in Ridderkerk is van vóór 1995. Bij twijfel eerst een inventarisatie; wij hakken dan niet door.

Waar laten jullie het puin in Ridderkerk?

Wij voeren het af via een erkende verwerker; het hoort bij de prijs. Wil je zelf naar de milieustraat, lees dan hieronder wat de gemeente daarover zegt.

Komen jullie ook in Bolnes en Rijsoord?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 15,9 km rijden naar Ridderkerk, ongeveer 20 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hendrik-Ido-Ambacht, Krimpen aan den IJssel en Barendrecht.

Tegels verwijderen in de buurt van Ridderkerk

Tegels verwijderen in Ridderkerk?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen