Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Tegels verwijderen in Papendrecht

Vloertegels, plavuizen en wandtegels eruit, tegellijm eraf en het puin weg. In Papendrecht.

Welke tegels we in Papendrecht tegenkomen

De gemeente Papendrecht telt 14.668 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1965 tot 1975 (28%) en 1995 tot 2015 (21%).

De meeste woningen in Papendrecht zijn naoorlogs. Vloertegels liggen daar meestal in tegellijm op een zandcementvloer; in badkamers zitten wandtegels op steen of op cementgebonden plaat.

In de gemeente Papendrecht is 75% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in oude vloertegels en de zwarte lijm eronder. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Woningen in de gemeente Papendrecht op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19453%
1945 tot 196514%
1965 tot 197528%
1975 tot 198515%
1985 tot 199515%
1995 tot 201521%
vanaf 20154%

Hakken in een appartement of een huis

34% van de woningen is een appartement. In een flat of portiekwoning gaat het puin via trap of lift naar beneden; de VvE kan werktijden voorschrijven.

Per wijk verschilt dat: in Westpolder is 47% een appartement, in Molenvliet 11%.

De meeste woningen staan in Westpolder (4.498), de minste van de grotere wijken in De Kooy-Oosteind (619).

7 van de 8 wijken van de gemeente Papendrecht. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementCorporatie
Westpolder4.49847%29%
De Kooy-Oosteind61945%15%
Kraaihoek2.80041%47%
Middenpolder1.17740%9%
Oostpolder1.63420%18%
Wilgendonk2.43619%26%
Molenvliet1.38111%27%
Breekhamer met stofafzuiging naast een vloer waar de tegels deels zijn verwijderd
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname of foto. Je stuurt foto's of we komen kijken: soort tegel, ondergrond, oppervlak en bouwjaar.
  2. Afschermen. Deuren en doorgangen dicht met stofschotten en folie, vloer in de looproute afgedekt.
  3. Hakken. Tegels los met breekhamer of tegelstripper, met afzuiging.
  4. Lijm eraf. Lijmresten wegschuren als de nieuwe vloer dat vraagt.
  5. Afvoeren. Puin in zakken of container, gescheiden afgevoerd, ruimte bezemschoon.

Meer uitleg per stap: tegels verwijderen, de werkwijze.

Wat tegels verwijderen in Papendrecht kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Vloertegels verwijderen€ 15 per m²
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Nieuwe tegels zetten. Wij maken de vloer of wand klaar; je tegelzetter begint op een kale ondergrond.

Container of puinbak op straat in Papendrecht

Voor een container op straat, stoep of parkeervak is toestemming nodig. Een gratis melding, 5 werkdagen vooraf, is genoeg voor één container van maximaal 12 m² die maximaal 14 dagen staat, of voor losse materialen zoals zand of tegels tot 7 dagen; buiten die regels of in het centrum vraag je 10 werkdagen vooraf een ontheffing aan. Een ontheffing voor een container die niet aan de regels voldoet kost € 26,27, plus een vergoeding per m² voor het gebruik van de grond. Aanvragen gaat via 'Gebruik openbare ruimte aanvragen' met een situatietekening. Bron

Sloopafval wegbrengen in Papendrecht

Op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan 6 kunnen inwoners veel soorten afval (behalve restafval) gescheiden en gratis aanleveren; neem je afvalpasje mee. Voor asbest gelden speciale regels. Inwoners kunnen gratis een aanhanger lenen via DU-DO. Bron

Parkeren voor de bus in Papendrecht

Papendrecht heeft een blauwe zone waar je maandag tot en met donderdag en zaterdag van 9.00 tot 19.00 uur en vrijdag tot 21.00 uur maximaal 1 uur met een parkeerschijf mag staan. Een bedrijfsontheffing kost € 140,38 per kalenderjaar; bedrijven die werk in de blauwe zone uitvoeren waarvoor een voertuig nodig is, kunnen op afspraak een tijdelijke parkeerontheffing aanvragen. Bron

Goed om te weten in Papendrecht

Het dijklint is de oorsprong van Papendrecht: tot in de jaren twintig van de 20e eeuw was de bebouwing langs de dijk de enige in het dorp, daarna groeide Papendrecht sterk de polder in. De gemeente heeft een dijkvisie opgesteld om de waarde van het dijklint te behouden en te versterken. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 23,5 km rijden naar Papendrecht, ongeveer 24 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hendrik-Ido-Ambacht, Zwijndrecht, Dordrecht en Ridderkerk. In de gemeente Papendrecht geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Papendrecht telt 8 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Westpolder (4.498 woningen), Kraaihoek (2.800 woningen), Wilgendonk (2.436 woningen) en Oostpolder (1.634 woningen). We werken ook in Molenvliet, Middenpolder en De Kooy-Oosteind.

Vragen over tegels verwijderen in Papendrecht

Kunnen jullie in Papendrecht ook alleen de wandtegels doen?

Ja. Wandtegels in keuken, toilet of badkamer verwijderen we ook los, zonder de rest te slopen.

Zit er asbest onder mijn tegels?

Dat kun je niet zien. In woningen van vóór 1994 kan het in oude vloertegels en de lijm zitten. 75% van de woningen in Papendrecht is van vóór 1995. Bij twijfel eerst een inventarisatie; wij hakken dan niet door.

Waar laten jullie het puin in Papendrecht?

Wij voeren het af via een erkende verwerker; het hoort bij de prijs. Wil je zelf naar de milieustraat, lees dan hieronder wat de gemeente daarover zegt.

Komen jullie ook in Hendrik-Ido-Ambacht, Zwijndrecht en Dordrecht?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 23,5 km rijden naar Papendrecht, ongeveer 24 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hendrik-Ido-Ambacht, Zwijndrecht en Dordrecht.

Tegels verwijderen in de buurt van Papendrecht

Tegels verwijderen in Papendrecht?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen