Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Sloopwerken in Berkel en Rodenrijs

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels en vloeren eruit, keuken en badkamer slopen, muren weg. In Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk.

Kaart van het werkgebied: Zuid-Holland met alle gemeenten, met Berkel en Rodenrijs's-GravenhageAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnBarendrechtBodegraven-ReeuwijkCapelle aan den IJsselDelftDordrechtGoeree-OverflakkeeGorinchemGoudaHardinxveld-GiessendamHendrik-Ido-AmbachtHillegomHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseMaassluisMidden-DelflandMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkOegstgeestPapendrechtPijnacker-NootdorpRidderkerkRijswijk (ZH.)RotterdamSchiedamSliedrechtTeylingenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenWaddinxveenWassenaarWestlandZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZwijndrechtBerkel en RodenrijsRotterdamDordrechtDen HaagSpijkenisseNieuwerkerk aan den IJsselPijnackerZoetermeerVlaardingenRidderkerkRhoonLeidenZwijndrechtGoudaCapelleMaassluisKrimpenHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeMolenlandenKrimpenerwaardAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeNieuwkoopBodegraven-ReeuwijkWestlandKaag en BraassemNoordwijkWassenaarLeidschendamTeylingenKatwijkGorinchemZoeterwoudeHardinxveld-GiessendamLisseSliedrechtHillegomVestiging Rotterdam
Ons werkgebied: Rotterdam en ±35 km eromheen. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Rotterdam. Kaartdata: CBS/PDOK 2025, alle 50 gemeenten van Zuid-Holland.

Wat we slopen in Berkel en Rodenrijs

Woningen in Berkel en Rodenrijs

De gemeente Lansingerland telt volgens het CBS 26.193 woningen. 81% is een eengezinswoning, 19% een appartement, en 73% is een koopwoning. De grootste groepen zijn gebouwd 1995 tot 2015 (41%) en 1965 tot 1975 (14%). Een eengezinswoning is hier gemiddeld 142 m².

Woningen in de gemeente Lansingerland op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19454%134 m²
1945 tot 19656%118 m²
1965 tot 197514%132 m²
1975 tot 198510%137 m²
1985 tot 199510%135 m²
1995 tot 201541%152 m²
vanaf 201514%155 m²

Van vóór 1995 is 45% van de woningen, tegen gemiddeld 75% in de 23 plaatsen waar we werken. In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal: dan komt er eerst een inventarisatie, en die delen slopen wij niet.

Per wijk

Het aandeel koopwoningen loopt uiteen van 59% in Berkel tot 86% in De Wadden. De meeste appartementen staan in Berkel (43%), de minste in Bleiswijk Buiten (2%).

12 van de 16 wijken van de gemeente Lansingerland. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsAppartementKoop
De Ackers3.04583%17%78%
Hoekeindse Zoom2.52891%9%72%
Meerpolder2.47980%20%72%
Boterdorp2.36580%20%77%
Berkel2.31457%43%59%
Noordpolder2.10382%18%70%
Bleiswijk1.89875%25%67%
Westpolder1.87983%17%74%
Zuidpolder1.82891%9%75%
Bergschenhoek1.54675%25%68%
Rodenrijs93796%4%85%
De Wadden91875%25%86%

Lansingerland geeft eigenaar-bewoners van koopwoningen gebouwd vóór 1992 met energielabel D, E, F of G een isolatiesubsidie van 50% van de kosten, tot maximaal € 2.000 per adres; aanvragen kan tot 15 maart 2027. Een monument mag alleen door een isolatiebedrijf worden geïsoleerd en vraagt meestal een omgevingsvergunning. Bron

Prijzen in Berkel en Rodenrijs

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw: vloertegels verwijderen vanaf € 15 per m², verlijmde pvc, parket of tapijt verwijderen vanaf € 10 per m², keuken demonteren of slopen (afvoer apart) vanaf € 350 per keuken en badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m² vanaf € 600 per badkamer. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Alle posten staan op kosten sloopwerk.

Container en afval in Berkel en Rodenrijs

Een bouwafvalcontainer die korter dan 24 uur staat vraagt niets; van 24 uur tot 4 weken doe je een gratis melding, langer dan 4 weken vraag je een ontheffing aan. De ontheffing kost € 152,55 voor een container tot 15 m² en € 246,10 voor grotere of meerdere containers. Aanvragen met DigiD of eHerkenning; de gemeente reageert binnen een week. Bron

Inwoners brengen grondstoffen gratis naar het Grondstoffen Inzamelstation, Dorsvloerweg 2 in Bergschenhoek, met maximaal 2 kuub per rit. Schoon puin en gips (zonder zakken), B-hout en geïmpregneerd hout worden aangenomen; asbest alleen met aanmelding bij de DCMR. Bedrijfsafval wordt niet aangenomen, grond en zand moeten naar een grondbank. Bron

Parkeren en de bus

In Berkel en Rodenrijs gelden parkeerschijfzones in onder meer de Herenstraat, Nieuwstraat, Kerkstraat, Stationssingel en het Westerplein. De ontheffing (€ 117,65) is in de meeste zones alleen voor bewoners; bedrijven moeten een ontheffing op grond van de Wegenverkeerswet aanvragen. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 11,1 km rijden naar Berkel en Rodenrijs, ongeveer 15 minuten. Op dezelfde rit werken we in Pijnacker, Delft, Zoetermeer, Rotterdam, Schiedam en Capelle aan den IJssel. In de gemeente Lansingerland geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Vragen over sloopwerk in Berkel en Rodenrijs

Wat slopen jullie in Berkel en Rodenrijs?

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels verwijderen, vloer verwijderen, behang verwijderen, keuken slopen, badkamer slopen, draagmuur verwijderen, betonvloer slopen en woning strippen. Geen hele gebouwen en geen asbest.

Komen jullie ook in Bergschenhoek en Bleiswijk?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 11,1 km rijden naar Berkel en Rodenrijs, ongeveer 15 minuten. We werken in de hele gemeente Lansingerland.

Zit er asbest in mijn huis in Berkel en Rodenrijs?

Dat zie je niet aan de buitenkant. In woningen van vóór 1994 kan het in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal zitten; 45% van de woningen in Lansingerland is van vóór 1995. Dan eerst een asbestinventarisatie door een gecertificeerd bureau.

Moet ik een sloopmelding doen bij de gemeente Lansingerland?

Als er meer dan 10 m³ sloopafval vrijkomt of als er asbest wordt verwijderd, wel: minstens vier weken vooraf via het Omgevingsloket. Lees sloopmelding: wanneer verplicht.

Sloopwerken in de buurt

Sloopwerk in Berkel en Rodenrijs?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen