Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Sloopwerken in Dordrecht

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels en vloeren eruit, keuken en badkamer slopen, muren weg. In Dordrecht.

Kaart van het werkgebied: Zuid-Holland met alle gemeenten, met Dordrecht's-GravenhageAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnBarendrechtBodegraven-ReeuwijkCapelle aan den IJsselDelftDordrechtGoeree-OverflakkeeGorinchemGoudaHardinxveld-GiessendamHendrik-Ido-AmbachtHillegomHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseMaassluisMidden-DelflandMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkOegstgeestPapendrechtPijnacker-NootdorpRidderkerkRijswijk (ZH.)RotterdamSchiedamSliedrechtTeylingenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenWaddinxveenWassenaarWestlandZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZwijndrechtDordrechtRotterdamDen HaagSpijkenisseNieuwerkerk aan den IJsselBerkel en RodenrijsZoetermeerVlaardingenRidderkerkRhoonDelftLeidenZwijndrechtGoudaCapelleKrimpenHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeMolenlandenKrimpenerwaardAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeNieuwkoopBodegraven-ReeuwijkWestlandKaag en BraassemNoordwijkWassenaarMidden-DelflandLeidschendamTeylingenKatwijkGorinchemZoeterwoudeHardinxveld-GiessendamLisseSliedrechtHillegomVestiging Rotterdam
Ons werkgebied: Rotterdam en ±35 km eromheen. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Rotterdam. Kaartdata: CBS/PDOK 2025, alle 50 gemeenten van Zuid-Holland.

Wat we slopen in Dordrecht

Woningen in Dordrecht

De gemeente Dordrecht telt volgens het CBS 58.076 woningen. 55% is een eengezinswoning, 45% een appartement, en 58% is een koopwoning. De grootste groepen zijn gebouwd vóór 1945 (22%) en 1975 tot 1985 (17%). Een eengezinswoning is hier gemiddeld 125 m².

Woningen in de gemeente Dordrecht op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194522%123 m²
1945 tot 196515%104 m²
1965 tot 197515%127 m²
1975 tot 198517%116 m²
1985 tot 199511%117 m²
1995 tot 201514%148 m²
vanaf 20156%150 m²

Van vóór 1995 is 80% van de woningen, tegen gemiddeld 75% in de 23 plaatsen waar we werken. In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal: dan komt er eerst een inventarisatie, en die delen slopen wij niet.

Per wijk

Het aandeel koopwoningen loopt uiteen van 37% in Crabbehof/Zuidhoven tot 75% in Industriegebied West. De meeste appartementen staan in Crabbehof/Zuidhoven (78%), de minste in Industriegebied West (4%).

12 van de 13 wijken van de gemeente Dordrecht. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsAppartementKoop
Sterrenburg10.43262%38%64%
Stadspolders7.79578%22%72%
Binnenstad5.76728%72%50%
Dubbeldam5.64477%23%72%
Het Reeland5.54961%39%63%
Oud Krispijn4.72068%32%60%
Crabbehof/Zuidhoven4.40622%78%37%
Noordflank4.07039%61%48%
Wielwijk3.24846%54%43%
Nieuw-krispijn2.69043%57%38%
Staart2.69040%60%57%
Industriegebied West35196%4%75%

Dordrecht heeft bijna 2.000 monumenten (rijks-, gemeentelijke monumenten en beeldbepalende panden) en twee rijksbeschermde stadsgezichten: de historische binnenstad (eind 1987) en een deel van de 19e-eeuwse schil (2013). Voor elke verbouwing of wijziging aan of binnen een monument is een omgevingsvergunning nodig. Bron

Prijzen in Dordrecht

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw: vloertegels verwijderen vanaf € 15 per m², verlijmde pvc, parket of tapijt verwijderen vanaf € 10 per m², keuken demonteren of slopen (afvoer apart) vanaf € 350 per keuken en badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m² vanaf € 600 per badkamer. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Alle posten staan op kosten sloopwerk.

Container en afval in Dordrecht

Een gratis melding, minimaal 7 dagen vooraf, is genoeg als de voorwerpen samen kleiner zijn dan 12 m² en korter dan 6 maanden staan, en niet op groen, water, een bedrijventerrein of een bijzondere parkeerplek. Een container of bouwkeet mag met een melding ook maximaal 14 dagen op een parkeervak in een blauwe zone, betaald-parkeren- of vergunninghoudersgebied staan. In andere gevallen is een vergunning nodig, met een beslistermijn tot 8 weken en leges van € 56,05 tot 9 m², € 214 tot 99 m² en € 542 vanaf 100 m², plus precariobelasting vanaf € 7,85 per week (12 tot 25 m²). Bron

Inwoners van Dordrecht brengen grof huishoudelijk afval naar het afvalbrengstation van HVC aan de Baanhoekweg 8-12, open maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 18.15 uur. Het station is alleen voor huishoudelijk afval van Dordtse inwoners en HVC kan je adres controleren. Grof afval laten ophalen kost € 20 per afspraak; DU-DO leent gratis een aanhanger uit. Bron

Parkeren en de bus

Dordrecht heeft betaald parkeren met sectoren; een eerste zakelijke parkeervergunning kost € 264,32 per 6 maanden, de tweede € 528,51, en voertuigen langer dan 6 meter of hoger dan 2,40 meter komen niet in aanmerking. Voor het parkeren van een werkauto of bestelbus waar dat normaal niet mag (vooral in het autoluwe centrum) is er een RVV-ontheffing van € 73,35 per voertuig; die geeft geen korting op parkeergeld en de behandeling duurt tot 8 weken. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 26,8 km rijden naar Dordrecht, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Papendrecht, Zwijndrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Ridderkerk, Barendrecht en Krimpen aan den IJssel. In de gemeente Dordrecht geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Vragen over sloopwerk in Dordrecht

Wat slopen jullie in Dordrecht?

Binnensloop en stripwerk in woningen: tegels verwijderen, vloer verwijderen, behang verwijderen, keuken slopen, badkamer slopen, draagmuur verwijderen, betonvloer slopen en woning strippen. Geen hele gebouwen en geen asbest.

Komen jullie ook in Papendrecht en Zwijndrecht?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 26,8 km rijden naar Dordrecht, ongeveer 31 minuten. We werken in de hele gemeente Dordrecht.

Zit er asbest in mijn huis in Dordrecht?

Dat zie je niet aan de buitenkant. In woningen van vóór 1994 kan het in vloertegels, zeil, lijm, kitten en plaatmateriaal zitten; 80% van de woningen in Dordrecht is van vóór 1995. Dan eerst een asbestinventarisatie door een gecertificeerd bureau.

Moet ik een sloopmelding doen bij de gemeente Dordrecht?

Als er meer dan 10 m³ sloopafval vrijkomt of als er asbest wordt verwijderd, wel: minstens vier weken vooraf via het Omgevingsloket. Lees sloopmelding: wanneer verplicht.

Sloopwerken in de buurt

Sloopwerk in Dordrecht?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen