Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Draagmuur verwijderen in Dordrecht

Muur eruit, stalen balk erin, berekend door een constructeur. In Dordrecht.

De muur tussen kamer en keuken in Dordrecht

30% van de woningen in de gemeente Dordrecht is gebouwd tussen 1945 en 1975, 22% daarvoor. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 27% in de 23 plaatsen waar we werken.

37% van de eengezinswoningen is een tussenwoning, 3% vrijstaand. Welke muur dragend is, verschilt per type; de constructeur kijkt per huis.

In een appartement (45% van de woningen hier) zijn de dragende wanden meestal van de VvE. Daar is toestemming van de vergadering nodig.

Woningen in de gemeente Dordrecht. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning37%
Hoekwoning12%
Twee-onder-een-kap4%
Vrijstaand3%
Appartement45%

Vrijstaande huizen, waar een muur er vaak makkelijker uit kan, staan vooral in Industriegebied West (28%); in Staart is het 0%.

6 van de 13 wijken van de gemeente Dordrecht. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsVrijstaand
Sterrenburg10.43262%2%
Stadspolders7.79578%1%
Binnenstad5.76728%0%
Dubbeldam5.64477%13%
Het Reeland5.54961%2%
Oud Krispijn4.72068%1%
Doorbraak tussen twee kamers met een stalen balk die tijdelijk op stempels rust
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname. We kijken naar de muur, de vloer erboven en de opleggingen.
  2. Constructeur en vergunning. Berekening en tekening van de balk en de opleggingen, en de omgevingsvergunning waar die nodig is.
  3. Stempelen. Tijdelijke stempels dragen de vloer erboven.
  4. Balk plaatsen. Sparingen, opleggingen en de stalen balk erin.
  5. Muur eruit. Slopen, puin afvoeren, stempels weg.

Meer uitleg per stap: draagmuur verwijderen, de werkwijze.

Wat draagmuur verwijderen in Dordrecht kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Draagmuur verwijderen met stalen balk en constructeur, tot ±3,5 m, begane grond, zonder leges€ 3.000 per opening
Niet-dragende muur verwijderen€ 35 per m²

Wat we niet doen

  • Een draagmuur weghalen zonder berekening van een constructeur.
  • Stucwerk, brandwerende bekleding en schilderwerk van de balk. Wel kunnen we je doorverwijzen.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Goed om te weten in Dordrecht

Dordrecht heeft bijna 2.000 monumenten (rijks-, gemeentelijke monumenten en beeldbepalende panden) en twee rijksbeschermde stadsgezichten: de historische binnenstad (eind 1987) en een deel van de 19e-eeuwse schil (2013). Voor elke verbouwing of wijziging aan of binnen een monument is een omgevingsvergunning nodig. Bron

Parkeren voor de bus in Dordrecht

Dordrecht heeft betaald parkeren met sectoren; een eerste zakelijke parkeervergunning kost € 264,32 per 6 maanden, de tweede € 528,51, en voertuigen langer dan 6 meter of hoger dan 2,40 meter komen niet in aanmerking. Voor het parkeren van een werkauto of bestelbus waar dat normaal niet mag (vooral in het autoluwe centrum) is er een RVV-ontheffing van € 73,35 per voertuig; die geeft geen korting op parkeergeld en de behandeling duurt tot 8 weken. Bron

Container of puinbak op straat in Dordrecht

Een gratis melding, minimaal 7 dagen vooraf, is genoeg als de voorwerpen samen kleiner zijn dan 12 m² en korter dan 6 maanden staan, en niet op groen, water, een bedrijventerrein of een bijzondere parkeerplek. Een container of bouwkeet mag met een melding ook maximaal 14 dagen op een parkeervak in een blauwe zone, betaald-parkeren- of vergunninghoudersgebied staan. In andere gevallen is een vergunning nodig, met een beslistermijn tot 8 weken en leges van € 56,05 tot 9 m², € 214 tot 99 m² en € 542 vanaf 100 m², plus precariobelasting vanaf € 7,85 per week (12 tot 25 m²). Bron

Sloopafval wegbrengen in Dordrecht

Inwoners van Dordrecht brengen grof huishoudelijk afval naar het afvalbrengstation van HVC aan de Baanhoekweg 8-12, open maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 18.15 uur. Het station is alleen voor huishoudelijk afval van Dordtse inwoners en HVC kan je adres controleren. Grof afval laten ophalen kost € 20 per afspraak; DU-DO leent gratis een aanhanger uit. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 26,8 km rijden naar Dordrecht, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Papendrecht, Zwijndrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk. In de gemeente Dordrecht geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Dordrecht telt 13 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Sterrenburg (10.432 woningen), Stadspolders (7.795 woningen), Binnenstad (5.767 woningen) en Dubbeldam (5.644 woningen). We werken ook in Het Reeland, Oud Krispijn, Crabbehof/Zuidhoven, Noordflank, Wielwijk, Nieuw-krispijn, Staart, Industriegebied West en Verspreide bebouwing.

Vragen over draagmuur verwijderen in Dordrecht

Wie beslist in Dordrecht of het mag?

De gemeente Dordrecht beoordeelt de omgevingsvergunning, met de berekening van de constructeur. In een appartement beslist ook de VvE. Wij leveren de stukken van de constructeur aan.

Komen jullie ook in Papendrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 26,8 km rijden naar Dordrecht, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Papendrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht.

Draagmuur verwijderen in de buurt van Dordrecht

Draagmuur verwijderen in Dordrecht?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen