Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Tegels verwijderen in Rotterdam

Vloertegels, plavuizen en wandtegels eruit, tegellijm eraf en het puin weg. In Rotterdam, Hoogvliet, Pernis, Rozenburg en Hoek van Holland.

Welke tegels we in Rotterdam tegenkomen

De gemeente Rotterdam telt 330.620 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd vóór 1945 (29%) en 1945 tot 1965 (16%).

Met 29% vooroorlogse woningen liggen er in Rotterdam nog veel plavuizen in een mortelbed en tegels op houten vloeren. Gaat het mortelbed eruit, dan ligt de vloer daarna een paar centimeter lager.

In de gemeente Rotterdam is 79% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in oude vloertegels en de zwarte lijm eronder. Dat is meer dan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Woningen in de gemeente Rotterdam op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194529%
1945 tot 196516%
1965 tot 197510%
1975 tot 198512%
1985 tot 199512%
1995 tot 201515%
vanaf 20156%

Hakken in een appartement of een huis

Meer dan de helft van de woningen is een appartement (75%). Daar dragen we puin via trap of lift naar beneden en houden we rekening met de buren en de regels van de VvE.

Per wijk verschilt dat: in Nieuw Mathenesse is 100% een appartement, in Pernis 16%.

De meeste woningen staan in Prins Alexander (47.041), de minste van de grotere wijken in Nieuw Mathenesse (865).

7 van de 19 wijken van de gemeente Rotterdam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementCorporatie
Nieuw Mathenesse865100%0%
Rotterdam Centrum23.47899%27%
Noord27.85596%37%
Delfshaven36.69495%47%
Kralingen-Crooswijk28.69191%46%
Charlois34.65582%43%
Feijenoord38.57277%57%
Breekhamer met stofafzuiging naast een vloer waar de tegels deels zijn verwijderd
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname of foto. Je stuurt foto's of we komen kijken: soort tegel, ondergrond, oppervlak en bouwjaar.
  2. Afschermen. Deuren en doorgangen dicht met stofschotten en folie, vloer in de looproute afgedekt.
  3. Hakken. Tegels los met breekhamer of tegelstripper, met afzuiging.
  4. Lijm eraf. Lijmresten wegschuren als de nieuwe vloer dat vraagt.
  5. Afvoeren. Puin in zakken of container, gescheiden afgevoerd, ruimte bezemschoon.

Meer uitleg per stap: tegels verwijderen, de werkwijze.

Wat tegels verwijderen in Rotterdam kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Vloertegels verwijderen€ 15 per m²
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Nieuwe tegels zetten. Wij maken de vloer of wand klaar; je tegelzetter begint op een kale ondergrond.

Container of puinbak op straat in Rotterdam

Een vergunning voor gebruik van de weg is nodig als je langer dan 5 dagen een puincontainer plaatst of een container voor sloopafval van meer dan 10 m³. In betaald parkeergebied is altijd een vergunning nodig, ook voor kleinere containers. Tarief 2026: minder dan 1 dag gratis, 2 tot en met 30 dagen € 69,70; de gemeente beslist binnen 8 weken. Bron

Sloopafval wegbrengen in Rotterdam

Rotterdamse huishoudens leveren bouw- en sloopafval (hout, puin, ijzer, gipsplaten, kozijnen, ramen, dakbedekking) gratis in bij zes milieuparken, onder meer Aploniastraat 12 (Charlois), Hekendorpstraat 55 (IJsselmonde), Nikkelstraat 101 (Prins Alexander) en Bovendijk 191 (Schiebroek + De HER). Asbest is gratis tot maximaal 35 m² per woonadres, na een melding vooraf via het omgevingsloket, dubbel verpakt in plastic en alleen voor particulieren. Bedrijfsafval is niet toegestaan. Bron

Parkeren voor de bus in Rotterdam

Wie voor werkzaamheden op een plek met parkeerverbod moet staan, vraagt een ontheffing parkeerverbod aan; die kost in 2026 € 15,30 voor maximaal 14 dagen. Je moet aantonen dat de plek absoluut noodzakelijk is, het voertuig moet minimaal Euro 6 (diesel) of Euro 4 (benzine) zijn en de gemeente reageert binnen 10 werkdagen. Bron

Zero-emissiezone

Rotterdam staat op de lijst van opwegnaarzes.nl met ingangsdatum 1-1-2025. De zone ligt binnen de ring; bestelauto's met emissieklasse 4 of lager mogen er sinds 1 januari 2025 niet meer in, emissieklasse 5 vanaf 1 januari 2027, en vanaf 1 januari 2030 geen bestelauto's met brandstofmotor meer. Bron

Goed om te weten in Rotterdam

De gemeente schat dat 120.000 huizen in Rotterdam op houten palen staan en 30.000 huizen geen paalfundering hebben. Een woning die voor ongeveer 1980 is gebouwd, staat meestal op houten palen. Bron

Waar we rijden

Rotterdam is onze thuisbasis: de bus, de container en het gereedschap staan hier. Op dezelfde rit werken we in Schiedam, Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel en Barendrecht.

De gemeente Rotterdam telt 19 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Prins Alexander (47.041 woningen), Feijenoord (38.572 woningen), Delfshaven (36.694 woningen) en Charlois (34.655 woningen). We werken ook in IJsselmonde, Kralingen-Crooswijk, Noord, Rotterdam Centrum, Hillegersberg-Schiebroek, Hoogvliet, Overschie, Hoek van Holland, Rozenburg, Pernis en Nieuw Mathenesse. Behalve in Rotterdam zelf komen we in Hoogvliet, Pernis, Rozenburg en Hoek van Holland.

Vragen over tegels verwijderen in Rotterdam

Kunnen jullie in Rotterdam ook alleen de wandtegels doen?

Ja. Wandtegels in keuken, toilet of badkamer verwijderen we ook los, zonder de rest te slopen.

Zit er asbest onder mijn tegels?

Dat kun je niet zien. In woningen van vóór 1994 kan het in oude vloertegels en de lijm zitten. 79% van de woningen in Rotterdam is van vóór 1995. Bij twijfel eerst een inventarisatie; wij hakken dan niet door.

Waar laten jullie het puin in Rotterdam?

Wij voeren het af via een erkende verwerker; het hoort bij de prijs. Wil je zelf naar de milieustraat, lees dan hieronder wat de gemeente daarover zegt.

Komen jullie ook in Hoogvliet, Pernis en Rozenburg?

Ja. Rotterdam is onze thuisbasis: de bus, de container en het gereedschap staan hier. Op dezelfde rit werken we in Schiedam, Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel.

Tegels verwijderen in de buurt van Rotterdam

Tegels verwijderen in Rotterdam?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen