Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Draagmuur verwijderen in Rotterdam

Muur eruit, stalen balk erin, berekend door een constructeur. In Rotterdam, Hoogvliet, Pernis, Rozenburg en Hoek van Holland.

De muur tussen kamer en keuken in Rotterdam

26% van de woningen in de gemeente Rotterdam is gebouwd tussen 1945 en 1975, 29% daarvoor. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 27% in de 23 plaatsen waar we werken.

17% van de eengezinswoningen is een tussenwoning, 1% vrijstaand. Welke muur dragend is, verschilt per type; de constructeur kijkt per huis.

In een appartement (75% van de woningen hier) zijn de dragende wanden meestal van de VvE. Daar is toestemming van de vergadering nodig.

Woningen in de gemeente Rotterdam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning17%
Hoekwoning5%
Twee-onder-een-kap1%
Vrijstaand1%
Appartement75%

Vrijstaande huizen, waar een muur er vaak makkelijker uit kan, staan vooral in Hoek van Holland (19%); in Nieuw Mathenesse is het 0%.

6 van de 19 wijken van de gemeente Rotterdam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsVrijstaand
Prins Alexander47.04141%2%
Feijenoord38.57223%0%
Delfshaven36.6945%0%
Charlois34.65518%1%
IJsselmonde29.37737%1%
Kralingen-Crooswijk28.6919%1%
Doorbraak tussen twee kamers met een stalen balk die tijdelijk op stempels rust
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname. We kijken naar de muur, de vloer erboven en de opleggingen.
  2. Constructeur en vergunning. Berekening en tekening van de balk en de opleggingen, en de omgevingsvergunning waar die nodig is.
  3. Stempelen. Tijdelijke stempels dragen de vloer erboven.
  4. Balk plaatsen. Sparingen, opleggingen en de stalen balk erin.
  5. Muur eruit. Slopen, puin afvoeren, stempels weg.

Meer uitleg per stap: draagmuur verwijderen, de werkwijze.

Wat draagmuur verwijderen in Rotterdam kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Draagmuur verwijderen met stalen balk en constructeur, tot ±3,5 m, begane grond, zonder leges€ 3.000 per opening
Niet-dragende muur verwijderen€ 35 per m²

Wat we niet doen

  • Een draagmuur weghalen zonder berekening van een constructeur.
  • Stucwerk, brandwerende bekleding en schilderwerk van de balk. Wel kunnen we je doorverwijzen.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Goed om te weten in Rotterdam

De gemeente schat dat 120.000 huizen in Rotterdam op houten palen staan en 30.000 huizen geen paalfundering hebben. Een woning die voor ongeveer 1980 is gebouwd, staat meestal op houten palen. Bron

Parkeren voor de bus in Rotterdam

Wie voor werkzaamheden op een plek met parkeerverbod moet staan, vraagt een ontheffing parkeerverbod aan; die kost in 2026 € 15,30 voor maximaal 14 dagen. Je moet aantonen dat de plek absoluut noodzakelijk is, het voertuig moet minimaal Euro 6 (diesel) of Euro 4 (benzine) zijn en de gemeente reageert binnen 10 werkdagen. Bron

Container of puinbak op straat in Rotterdam

Een vergunning voor gebruik van de weg is nodig als je langer dan 5 dagen een puincontainer plaatst of een container voor sloopafval van meer dan 10 m³. In betaald parkeergebied is altijd een vergunning nodig, ook voor kleinere containers. Tarief 2026: minder dan 1 dag gratis, 2 tot en met 30 dagen € 69,70; de gemeente beslist binnen 8 weken. Bron

Sloopafval wegbrengen in Rotterdam

Rotterdamse huishoudens leveren bouw- en sloopafval (hout, puin, ijzer, gipsplaten, kozijnen, ramen, dakbedekking) gratis in bij zes milieuparken, onder meer Aploniastraat 12 (Charlois), Hekendorpstraat 55 (IJsselmonde), Nikkelstraat 101 (Prins Alexander) en Bovendijk 191 (Schiebroek + De HER). Asbest is gratis tot maximaal 35 m² per woonadres, na een melding vooraf via het omgevingsloket, dubbel verpakt in plastic en alleen voor particulieren. Bedrijfsafval is niet toegestaan. Bron

Zero-emissiezone

Rotterdam staat op de lijst van opwegnaarzes.nl met ingangsdatum 1-1-2025. De zone ligt binnen de ring; bestelauto's met emissieklasse 4 of lager mogen er sinds 1 januari 2025 niet meer in, emissieklasse 5 vanaf 1 januari 2027, en vanaf 1 januari 2030 geen bestelauto's met brandstofmotor meer. Bron

Waar we rijden

Rotterdam is onze thuisbasis: de bus, de container en het gereedschap staan hier. Op dezelfde rit werken we in Schiedam, Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel en Barendrecht.

De gemeente Rotterdam telt 19 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Prins Alexander (47.041 woningen), Feijenoord (38.572 woningen), Delfshaven (36.694 woningen) en Charlois (34.655 woningen). We werken ook in IJsselmonde, Kralingen-Crooswijk, Noord, Rotterdam Centrum, Hillegersberg-Schiebroek, Hoogvliet, Overschie, Hoek van Holland, Rozenburg, Pernis en Nieuw Mathenesse. Behalve in Rotterdam zelf komen we in Hoogvliet, Pernis, Rozenburg en Hoek van Holland.

Vragen over draagmuur verwijderen in Rotterdam

Wie beslist in Rotterdam of het mag?

De gemeente Rotterdam beoordeelt de omgevingsvergunning, met de berekening van de constructeur. In een appartement beslist ook de VvE. Wij leveren de stukken van de constructeur aan.

Komen jullie ook in Hoogvliet, Pernis en Rozenburg?

Ja. Rotterdam is onze thuisbasis: de bus, de container en het gereedschap staan hier. Op dezelfde rit werken we in Schiedam, Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel.

Draagmuur verwijderen in de buurt van Rotterdam

Draagmuur verwijderen in Rotterdam?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen