Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Draagmuur verwijderen in Rhoon

Muur eruit, stalen balk erin, berekend door een constructeur. In Rhoon en Poortugaal.

De muur tussen kamer en keuken in Rhoon

21% van de woningen in de gemeente Albrandswaard is gebouwd tussen 1945 en 1975, 7% daarvoor. Dat is minder dan het gemiddelde van 27% in de 23 plaatsen waar we werken.

Met 42% tussenwoningen is de vraag hier vaak dezelfde: de muur tussen woonkamer en keuken eruit voor een open ruimte. In veel rijtjeshuizen is dat een dragende muur.

Woningen in de gemeente Albrandswaard. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning42%
Hoekwoning18%
Twee-onder-een-kap10%
Vrijstaand10%
Appartement19%

Vrijstaande huizen, waar een muur er vaak makkelijker uit kan, staan vooral in Poortugaal-Noord (15%); in Portland is het 6%.

Alle wijken van de gemeente Albrandswaard. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsVrijstaand
Rhoon-Zuid3.17377%11%
Poortugaal-Zuid2.86388%9%
Portland2.70375%6%
Poortugaal-Noord1.03984%15%
Rhoon-Noord91781%11%
Buitengebied Albrandswaard10296%76%
Doorbraak tussen twee kamers met een stalen balk die tijdelijk op stempels rust
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname. We kijken naar de muur, de vloer erboven en de opleggingen.
  2. Constructeur en vergunning. Berekening en tekening van de balk en de opleggingen, en de omgevingsvergunning waar die nodig is.
  3. Stempelen. Tijdelijke stempels dragen de vloer erboven.
  4. Balk plaatsen. Sparingen, opleggingen en de stalen balk erin.
  5. Muur eruit. Slopen, puin afvoeren, stempels weg.

Meer uitleg per stap: draagmuur verwijderen, de werkwijze.

Wat draagmuur verwijderen in Rhoon kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Draagmuur verwijderen met stalen balk en constructeur, tot ±3,5 m, begane grond, zonder leges€ 3.000 per opening
Niet-dragende muur verwijderen€ 35 per m²

Wat we niet doen

  • Een draagmuur weghalen zonder berekening van een constructeur.
  • Stucwerk, brandwerende bekleding en schilderwerk van de balk. Wel kunnen we je doorverwijzen.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Goed om te weten in Rhoon

Heeft een bouwplan impact op een monument of ligt het in een beschermd dorpsgezicht, dan geeft de Commissie ruimtelijke kwaliteit één integraal advies over erfgoed en omgevingskwaliteit, waarna de gemeente over de omgevingsvergunning beslist. Bron

Parkeren voor de bus in Rhoon

De enige blauwe zone in Albrandswaard is het parkeerterrein bij winkelcentrum Hof van Portland in Rhoon, alleen op zaterdag van 8.00 tot 17.00 uur. De pagina noemt geen betaald parkeren. Bron

Container of puinbak op straat in Rhoon

Voor een container of bigbag die korter dan 30 dagen op of aan de weg staat en geen hinder geeft, is geen ontheffing nodig; langer vraagt een ontheffing, minimaal 3 weken vooraf aan te vragen met DigiD of eHerkenning. De aanvraag kost € 11,70 plus per object € 36,30 per dag, € 50,30 per week of € 142,00 per maand; de gemeente beslist binnen 3 weken. Bron

Sloopafval wegbrengen in Albrandswaard

Volgens het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffenverordening Albrandswaard 2026 is de brenglocatie het afvalscheidingsstation aan de Nijverheidsweg 3 in Rhoon. Steenachtig bouw- en sloopafval, puin, gips, asbest en asbestverdacht afval mogen daar worden aangeboden, zand niet. Toegang alleen met de afvalpas en alleen voor eigen huishoudelijk afval. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 12,3 km rijden naar Rhoon, ongeveer 21 minuten. Op dezelfde rit werken we in Barendrecht, Spijkenisse, Rotterdam en Schiedam. In de gemeente Albrandswaard geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Albrandswaard telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Rhoon-Zuid (3.173 woningen), Poortugaal-Zuid (2.863 woningen), Portland (2.703 woningen) en Poortugaal-Noord (1.039 woningen). We werken ook in Rhoon-Noord en Buitengebied Albrandswaard. Behalve in Rhoon zelf komen we in Poortugaal.

Vragen over draagmuur verwijderen in Rhoon

Wie beslist in Rhoon of het mag?

De gemeente Albrandswaard beoordeelt de omgevingsvergunning, met de berekening van de constructeur. In een appartement beslist ook de VvE. Wij leveren de stukken van de constructeur aan.

Komen jullie ook in Poortugaal?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 12,3 km rijden naar Rhoon, ongeveer 21 minuten. Op dezelfde rit werken we in Barendrecht, Spijkenisse en Rotterdam.

Draagmuur verwijderen in de buurt van Rhoon

Draagmuur verwijderen in Rhoon?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen