Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Tegels verwijderen in Rhoon

Vloertegels, plavuizen en wandtegels eruit, tegellijm eraf en het puin weg. In Rhoon en Poortugaal.

Welke tegels we in Rhoon tegenkomen

De gemeente Albrandswaard telt 10.806 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1995 tot 2015 (42%) en 1975 tot 1985 (13%).

48% van de woningen is van 1995 of later. Daar liggen de tegels meestal in tegellijm op een zandcement- of anhydrietvloer en blijft de dekvloer bij het hakken grotendeels heel.

In de gemeente Albrandswaard is 52% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in oude vloertegels en de zwarte lijm eronder. Dat is minder dan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Woningen in de gemeente Albrandswaard op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19457%
1945 tot 196512%
1965 tot 19759%
1975 tot 198513%
1985 tot 199512%
1995 tot 201542%
vanaf 20156%

Hakken in een appartement of een huis

Appartementen zijn hier in de minderheid (19%). In een eengezinswoning rijden we het puin met de kruiwagen door de gang naar de container of de bus.

Per wijk verschilt dat: in Portland is 25% een appartement, in Poortugaal-Zuid 12%.

De meeste woningen staan in Rhoon-Zuid (3.173), de minste van de grotere wijken in Rhoon-Noord (917).

Alle wijken van de gemeente Albrandswaard. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementCorporatie
Portland2.70325%22%
Rhoon-Zuid3.17323%21%
Rhoon-Noord91719%22%
Poortugaal-Noord1.03916%14%
Poortugaal-Zuid2.86312%36%
Buitengebied Albrandswaard1024%0%
Breekhamer met stofafzuiging naast een vloer waar de tegels deels zijn verwijderd
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname of foto. Je stuurt foto's of we komen kijken: soort tegel, ondergrond, oppervlak en bouwjaar.
  2. Afschermen. Deuren en doorgangen dicht met stofschotten en folie, vloer in de looproute afgedekt.
  3. Hakken. Tegels los met breekhamer of tegelstripper, met afzuiging.
  4. Lijm eraf. Lijmresten wegschuren als de nieuwe vloer dat vraagt.
  5. Afvoeren. Puin in zakken of container, gescheiden afgevoerd, ruimte bezemschoon.

Meer uitleg per stap: tegels verwijderen, de werkwijze.

Wat tegels verwijderen in Rhoon kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Vloertegels verwijderen€ 15 per m²
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Nieuwe tegels zetten. Wij maken de vloer of wand klaar; je tegelzetter begint op een kale ondergrond.

Container of puinbak op straat in Rhoon

Voor een container of bigbag die korter dan 30 dagen op of aan de weg staat en geen hinder geeft, is geen ontheffing nodig; langer vraagt een ontheffing, minimaal 3 weken vooraf aan te vragen met DigiD of eHerkenning. De aanvraag kost € 11,70 plus per object € 36,30 per dag, € 50,30 per week of € 142,00 per maand; de gemeente beslist binnen 3 weken. Bron

Sloopafval wegbrengen in Albrandswaard

Volgens het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffenverordening Albrandswaard 2026 is de brenglocatie het afvalscheidingsstation aan de Nijverheidsweg 3 in Rhoon. Steenachtig bouw- en sloopafval, puin, gips, asbest en asbestverdacht afval mogen daar worden aangeboden, zand niet. Toegang alleen met de afvalpas en alleen voor eigen huishoudelijk afval. Bron

Parkeren voor de bus in Rhoon

De enige blauwe zone in Albrandswaard is het parkeerterrein bij winkelcentrum Hof van Portland in Rhoon, alleen op zaterdag van 8.00 tot 17.00 uur. De pagina noemt geen betaald parkeren. Bron

Goed om te weten in Rhoon

Heeft een bouwplan impact op een monument of ligt het in een beschermd dorpsgezicht, dan geeft de Commissie ruimtelijke kwaliteit één integraal advies over erfgoed en omgevingskwaliteit, waarna de gemeente over de omgevingsvergunning beslist. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 12,3 km rijden naar Rhoon, ongeveer 21 minuten. Op dezelfde rit werken we in Barendrecht, Spijkenisse, Rotterdam en Schiedam. In de gemeente Albrandswaard geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Albrandswaard telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Rhoon-Zuid (3.173 woningen), Poortugaal-Zuid (2.863 woningen), Portland (2.703 woningen) en Poortugaal-Noord (1.039 woningen). We werken ook in Rhoon-Noord en Buitengebied Albrandswaard. Behalve in Rhoon zelf komen we in Poortugaal.

Vragen over tegels verwijderen in Rhoon

Kunnen jullie in Rhoon ook alleen de wandtegels doen?

Ja. Wandtegels in keuken, toilet of badkamer verwijderen we ook los, zonder de rest te slopen.

Zit er asbest onder mijn tegels?

Dat kun je niet zien. In woningen van vóór 1994 kan het in oude vloertegels en de lijm zitten. 52% van de woningen in Albrandswaard is van vóór 1995. Bij twijfel eerst een inventarisatie; wij hakken dan niet door.

Waar laten jullie het puin in Rhoon?

Wij voeren het af via een erkende verwerker; het hoort bij de prijs. Wil je zelf naar de milieustraat, lees dan hieronder wat de gemeente daarover zegt.

Komen jullie ook in Poortugaal?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 12,3 km rijden naar Rhoon, ongeveer 21 minuten. Op dezelfde rit werken we in Barendrecht, Spijkenisse en Rotterdam.

Tegels verwijderen in de buurt van Rhoon

Tegels verwijderen in Rhoon?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen