Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Tegels verwijderen in Spijkenisse

Vloertegels, plavuizen en wandtegels eruit, tegellijm eraf en het puin weg. In Spijkenisse, Hekelingen, Geervliet, Simonshaven, Zuidland en Abbenbroek.

Welke tegels we in Spijkenisse tegenkomen

De gemeente Nissewaard telt 40.906 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1975 tot 1985 (32%) en 1995 tot 2015 (18%).

De meeste woningen in Spijkenisse zijn naoorlogs. Vloertegels liggen daar meestal in tegellijm op een zandcementvloer; in badkamers zitten wandtegels op steen of op cementgebonden plaat.

In de gemeente Nissewaard is 76% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in oude vloertegels en de zwarte lijm eronder. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Woningen in de gemeente Nissewaard op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19453%
1945 tot 196510%
1965 tot 197514%
1975 tot 198532%
1985 tot 199517%
1995 tot 201518%
vanaf 20156%

Hakken in een appartement of een huis

32% van de woningen is een appartement. In een flat of portiekwoning gaat het puin via trap of lift naar beneden; de VvE kan werktijden voorschrijven.

Per wijk verschilt dat: in Centrum is 70% een appartement, in Geervliet 4%.

De meeste woningen staan in De Akkers (4.750), de minste van de grotere wijken in Simonshaven (357).

7 van de 22 wijken van de gemeente Nissewaard. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementCorporatie
Centrum3.63170%48%
Schiekamp1.71762%25%
Hoogwerf1.97558%45%
De Elementen1.77958%17%
Groenewoud1.92257%58%
Gildenwijk71254%59%
Vierambachten46447%30%
Breekhamer met stofafzuiging naast een vloer waar de tegels deels zijn verwijderd
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname of foto. Je stuurt foto's of we komen kijken: soort tegel, ondergrond, oppervlak en bouwjaar.
  2. Afschermen. Deuren en doorgangen dicht met stofschotten en folie, vloer in de looproute afgedekt.
  3. Hakken. Tegels los met breekhamer of tegelstripper, met afzuiging.
  4. Lijm eraf. Lijmresten wegschuren als de nieuwe vloer dat vraagt.
  5. Afvoeren. Puin in zakken of container, gescheiden afgevoerd, ruimte bezemschoon.

Meer uitleg per stap: tegels verwijderen, de werkwijze.

Wat tegels verwijderen in Spijkenisse kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Vloertegels verwijderen€ 15 per m²
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Nieuwe tegels zetten. Wij maken de vloer of wand klaar; je tegelzetter begint op een kale ondergrond.

Container of puinbak op straat in Spijkenisse

Een container mag zonder vergunning op een parkeervak staan als je dat minstens 5 werkdagen vooraf gratis meldt, hij maximaal 2 parkeervakken inneemt, binnen 30 dagen weg is en een deksel, naam en telefoonnummer en lichtgevende markering heeft. Langer dan 30 dagen, meer dan 2 parkeervakken of plaatsing op gras vraagt een vergunning; de kosten hangen af van de duur en worden na beoordeling meegedeeld. Bron

Sloopafval wegbrengen in Nissewaard

Bij de Stadswerf (Mosterweg 1, Spijkenisse) breng je gratis tien keer per jaar afval tot 1 m³ per keer, met afvalpas; vier extra bezoeken kun je kopen. Bouw- en sloopafval en grond mag je hier niet brengen; daarvoor verwijst de gemeente naar Renewi. Bron

Parkeren voor de bus in Spijkenisse

In het centrum van Spijkenisse en de Gildenwijk betaal je op straat € 2,50 tot € 3,45 per uur voor de eerste twee uur, in Centrumkern I en II € 6,90 per uur vanaf het derde uur; buiten de aangegeven tijden is parkeren gratis. In de vijf parkeergarages betaal je € 1 per 50 minuten. Bron

Goed om te weten in Spijkenisse

Volgens de Woonvisie 2020-2030 is in Nissewaard meer dan de helft van de woningen gebouwd tussen 1975 en 1995, met nadruk op de jaren 80, door het groeikernverleden van Spijkenisse. Dat aandeel ligt veel hoger dan het landelijk gemiddelde van 28%. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 23,5 km rijden naar Spijkenisse, ongeveer 27 minuten. Op dezelfde rit werken we in Rhoon, Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. In de gemeente Nissewaard geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Nissewaard telt 22 wijken volgens het CBS. De grootste zijn De Akkers (4.750 woningen), Maaswijk (4.680 woningen), Centrum (3.631 woningen) en Waterland (3.458 woningen). We werken ook in Zuidland, Vogelenzang, Sterrenkwartier, Schenkel, Hoogwerf, Groenewoud, De Elementen, Schiekamp, De Hoek, Vriesland, Heenvliet, Geervliet, Hekelingen, Gildenwijk, Abbenbroek, Vierambachten en Simonshaven. Behalve in Spijkenisse zelf komen we in Hekelingen, Geervliet, Simonshaven, Zuidland en Abbenbroek.

Vragen over tegels verwijderen in Spijkenisse

Kunnen jullie in Spijkenisse ook alleen de wandtegels doen?

Ja. Wandtegels in keuken, toilet of badkamer verwijderen we ook los, zonder de rest te slopen.

Zit er asbest onder mijn tegels?

Dat kun je niet zien. In woningen van vóór 1994 kan het in oude vloertegels en de lijm zitten. 76% van de woningen in Nissewaard is van vóór 1995. Bij twijfel eerst een inventarisatie; wij hakken dan niet door.

Waar laten jullie het puin in Spijkenisse?

Wij voeren het af via een erkende verwerker; het hoort bij de prijs. Wil je zelf naar de milieustraat, lees dan hieronder wat de gemeente daarover zegt.

Komen jullie ook in Hekelingen, Geervliet en Simonshaven?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 23,5 km rijden naar Spijkenisse, ongeveer 27 minuten. Op dezelfde rit werken we in Rhoon, Vlaardingen en Schiedam.

Tegels verwijderen in de buurt van Spijkenisse

Tegels verwijderen in Spijkenisse?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen