Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Tegels verwijderen in Maassluis

Vloertegels, plavuizen en wandtegels eruit, tegellijm eraf en het puin weg. In Maassluis.

Welke tegels we in Maassluis tegenkomen

De gemeente Maassluis telt 16.924 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1965 tot 1975 (23%) en 1975 tot 1985 (17%).

De meeste woningen in Maassluis zijn naoorlogs. Vloertegels liggen daar meestal in tegellijm op een zandcementvloer; in badkamers zitten wandtegels op steen of op cementgebonden plaat.

In de gemeente Maassluis is 69% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in oude vloertegels en de zwarte lijm eronder. Dat is minder dan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Woningen in de gemeente Maassluis op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19458%
1945 tot 196512%
1965 tot 197523%
1975 tot 198517%
1985 tot 19958%
1995 tot 201516%
vanaf 201515%

Hakken in een appartement of een huis

48% van de woningen is een appartement. In een flat of portiekwoning gaat het puin via trap of lift naar beneden; de VvE kan werktijden voorschrijven.

Per wijk verschilt dat: in Kapelpolder is 59% een appartement, in Wilgenrijk 16%.

De meeste woningen staan in Kapelpolder (3.645), de minste van de grotere wijken in Wilgenrijk (730).

7 van de 8 wijken van de gemeente Maassluis. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementCorporatie
Kapelpolder3.64559%49%
Sluispolder3.09357%44%
Burgemeesterswijk3.02455%29%
Dijkpolder2.62651%60%
Taanschuurpolder1.47845%24%
Steendijkpolder2.01417%18%
Wilgenrijk73016%15%
Breekhamer met stofafzuiging naast een vloer waar de tegels deels zijn verwijderd
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname of foto. Je stuurt foto's of we komen kijken: soort tegel, ondergrond, oppervlak en bouwjaar.
  2. Afschermen. Deuren en doorgangen dicht met stofschotten en folie, vloer in de looproute afgedekt.
  3. Hakken. Tegels los met breekhamer of tegelstripper, met afzuiging.
  4. Lijm eraf. Lijmresten wegschuren als de nieuwe vloer dat vraagt.
  5. Afvoeren. Puin in zakken of container, gescheiden afgevoerd, ruimte bezemschoon.

Meer uitleg per stap: tegels verwijderen, de werkwijze.

Wat tegels verwijderen in Maassluis kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Vloertegels verwijderen€ 15 per m²
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Nieuwe tegels zetten. Wij maken de vloer of wand klaar; je tegelzetter begint op een kale ondergrond.

Container of puinbak op straat in Maassluis

Voor een container op of aan de weg is in veel gevallen een APV-vergunning nodig (artikel 2:9); wie een voorwerp langer dan 30 dagen wil plaatsen heeft een omgevingsvergunning nodig. De vergunning kost eenmalig € 32,25, eventueel plus precariobelasting, en je krijgt binnen 8 weken bericht. Aanvragen via mijn.maassluis.nl met DigiD of eHerkenning. Bron

Sloopafval wegbrengen in Maassluis

De milieustraat ligt aan de Heldringstraat 6 en werkt alleen op afspraak; neem je bevestiging met melding-ID en een geldig ID-bewijs mee. Je mag per keer maximaal 1 m³ bouw- en sloopafval (puin, steen, tegels, beton, sanitair) brengen, met een maximum van 3 m³ per maand. Zand, grond, aarde en (dak)grind worden niet aangenomen. Bron

Parkeren voor de bus in Maassluis

De binnenstad is een parkeerschijfzone: donderdag en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur maximaal 2,5 uur parkeren. Ondernemers kunnen géén ontheffing voor de parkeerschijfzone aanvragen; alleen bewoners van het gebied (€ 31,85). Bron

Goed om te weten in Maassluis

Maassluis heeft een beschermd stadsgezicht; voor panden binnen dat gebied gelden andere regels voor vergunningsvrij bouwen, voor monumenten en niet-monumenten. Voor een monument is in de meeste gevallen een omgevingsvergunning nodig, bij een kleine verbouwing minstens 8 weken en bij een grote verbouwing minstens 6 maanden van tevoren aanvragen. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 19,1 km rijden naar Maassluis, ongeveer 20 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vlaardingen, Schiedam, Spijkenisse en Delft. In de gemeente Maassluis geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Maassluis telt 8 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Kapelpolder (3.645 woningen), Sluispolder (3.093 woningen), Burgemeesterswijk (3.024 woningen) en Dijkpolder (2.626 woningen). We werken ook in Steendijkpolder, Taanschuurpolder en Wilgenrijk.

Vragen over tegels verwijderen in Maassluis

Kunnen jullie in Maassluis ook alleen de wandtegels doen?

Ja. Wandtegels in keuken, toilet of badkamer verwijderen we ook los, zonder de rest te slopen.

Zit er asbest onder mijn tegels?

Dat kun je niet zien. In woningen van vóór 1994 kan het in oude vloertegels en de lijm zitten. 69% van de woningen in Maassluis is van vóór 1995. Bij twijfel eerst een inventarisatie; wij hakken dan niet door.

Waar laten jullie het puin in Maassluis?

Wij voeren het af via een erkende verwerker; het hoort bij de prijs. Wil je zelf naar de milieustraat, lees dan hieronder wat de gemeente daarover zegt.

Komen jullie ook in Vlaardingen, Schiedam en Spijkenisse?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 19,1 km rijden naar Maassluis, ongeveer 20 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vlaardingen, Schiedam en Spijkenisse.

Tegels verwijderen in de buurt van Maassluis

Tegels verwijderen in Maassluis?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen