Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Badkamer slopen in Rotterdam

Sanitair, bad, douche en tegels eruit, leidingen afgedopt, ruimte kaal. In Rotterdam, Hoogvliet, Pernis, Rozenburg en Hoek van Holland.

Badkamers in flats en huizen in Rotterdam

Meer dan de helft van de woningen is een appartement (75%). Daar dragen we puin via trap of lift naar beneden en houden we rekening met de buren en de regels van de VvE.

In een appartement liggen de afvoeren van de badkamer vaak in een gemeenschappelijke leidingschacht. Die laten we heel; we doppen alleen af wat bij jouw badkamer hoort. Vraag de VvE vooraf naar werktijden en het gebruik van de lift.

Een eigen badkamer verbouwen zonder verhuurder kan vooral in Pernis, waar 73% van de woningen koop is; in Nieuw Mathenesse is dat 0%.

8 van de 19 wijken van de gemeente Rotterdam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementKoop
Nieuw Mathenesse865100%0%
Rotterdam Centrum23.47899%27%
Noord27.85596%35%
Delfshaven36.69495%28%
Kralingen-Crooswijk28.69191%26%
Charlois34.65582%29%
Feijenoord38.57277%22%
IJsselmonde29.37763%38%

Ouderdom van de badkamers

In de gemeente Rotterdam is 79% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in kitten, plaatmateriaal achter de tegels en oude vloertegels. Dat is meer dan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Badkamer gesloopt tot op de steen, met het inbouwreservoir en de leidingen nog zichtbaar
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Foto of opname. Oppervlak, verdieping, wat blijft en wat eruit gaat.
  2. Afsluiten. Water dicht, groep uit, leidingen afgedopt.
  3. Sanitair eruit. Toilet, bad, douche, wastafel.
  4. Tegels eraf. Wand en vloer, tot op de steen als dat de afspraak is.
  5. Afvoeren. Puin en sanitair gescheiden mee, ruimte schoon.

Meer uitleg per stap: badkamer slopen, de werkwijze.

Wat badkamer slopen in Rotterdam kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m²€ 600 per badkamer
Toilet slopen€ 250 per toilet
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Een nieuwe badkamer bouwen of tegelen.
  • Leidingwerk verleggen. Afdoppen wel; nieuw leidingwerk legt de installateur.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Container of puinbak op straat in Rotterdam

Een vergunning voor gebruik van de weg is nodig als je langer dan 5 dagen een puincontainer plaatst of een container voor sloopafval van meer dan 10 m³. In betaald parkeergebied is altijd een vergunning nodig, ook voor kleinere containers. Tarief 2026: minder dan 1 dag gratis, 2 tot en met 30 dagen € 69,70; de gemeente beslist binnen 8 weken. Bron

Parkeren voor de bus in Rotterdam

Wie voor werkzaamheden op een plek met parkeerverbod moet staan, vraagt een ontheffing parkeerverbod aan; die kost in 2026 € 15,30 voor maximaal 14 dagen. Je moet aantonen dat de plek absoluut noodzakelijk is, het voertuig moet minimaal Euro 6 (diesel) of Euro 4 (benzine) zijn en de gemeente reageert binnen 10 werkdagen. Bron

Sloopafval wegbrengen in Rotterdam

Rotterdamse huishoudens leveren bouw- en sloopafval (hout, puin, ijzer, gipsplaten, kozijnen, ramen, dakbedekking) gratis in bij zes milieuparken, onder meer Aploniastraat 12 (Charlois), Hekendorpstraat 55 (IJsselmonde), Nikkelstraat 101 (Prins Alexander) en Bovendijk 191 (Schiebroek + De HER). Asbest is gratis tot maximaal 35 m² per woonadres, na een melding vooraf via het omgevingsloket, dubbel verpakt in plastic en alleen voor particulieren. Bedrijfsafval is niet toegestaan. Bron

Zero-emissiezone

Rotterdam staat op de lijst van opwegnaarzes.nl met ingangsdatum 1-1-2025. De zone ligt binnen de ring; bestelauto's met emissieklasse 4 of lager mogen er sinds 1 januari 2025 niet meer in, emissieklasse 5 vanaf 1 januari 2027, en vanaf 1 januari 2030 geen bestelauto's met brandstofmotor meer. Bron

Goed om te weten in Rotterdam

De gemeente schat dat 120.000 huizen in Rotterdam op houten palen staan en 30.000 huizen geen paalfundering hebben. Een woning die voor ongeveer 1980 is gebouwd, staat meestal op houten palen. Bron

Waar we rijden

Rotterdam is onze thuisbasis: de bus, de container en het gereedschap staan hier. Op dezelfde rit werken we in Schiedam, Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel en Barendrecht.

De gemeente Rotterdam telt 19 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Prins Alexander (47.041 woningen), Feijenoord (38.572 woningen), Delfshaven (36.694 woningen) en Charlois (34.655 woningen). We werken ook in IJsselmonde, Kralingen-Crooswijk, Noord, Rotterdam Centrum, Hillegersberg-Schiebroek, Hoogvliet, Overschie, Hoek van Holland, Rozenburg, Pernis en Nieuw Mathenesse. Behalve in Rotterdam zelf komen we in Hoogvliet, Pernis, Rozenburg en Hoek van Holland.

Vragen over badkamer slopen in Rotterdam

Mag ik in een appartement in Rotterdam op elk moment slopen?

Bedrijfsmatig sloopwerk mag landelijk op werkdagen en zaterdag van 7.00 tot 19.00 uur (Bbl art. 7.17). Je VvE kan strengere huisregels hebben. Vraag die vooraf op, dan plannen we het hakwerk daarbinnen.

Komen jullie ook in Hoogvliet, Pernis en Rozenburg?

Ja. Rotterdam is onze thuisbasis: de bus, de container en het gereedschap staan hier. Op dezelfde rit werken we in Schiedam, Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel.

Badkamer slopen in de buurt van Rotterdam

Badkamer slopen in Rotterdam?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen