Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Tegels verwijderen in Den Haag

Vloertegels, plavuizen en wandtegels eruit, tegellijm eraf en het puin weg. In Den Haag, Scheveningen en Loosduinen.

Welke tegels we in Den Haag tegenkomen

De gemeente Den Haag telt 274.725 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd vóór 1945 (39%) en 1995 tot 2015 (18%).

Met 39% vooroorlogse woningen liggen er in Den Haag nog veel plavuizen in een mortelbed en tegels op houten vloeren. Gaat het mortelbed eruit, dan ligt de vloer daarna een paar centimeter lager.

In de gemeente Den Haag is 75% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in oude vloertegels en de zwarte lijm eronder. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Woningen in de gemeente Den Haag op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194539%
1945 tot 196514%
1965 tot 19756%
1975 tot 19858%
1985 tot 19958%
1995 tot 201518%
vanaf 20157%

Hakken in een appartement of een huis

Meer dan de helft van de woningen is een appartement (79%). Daar dragen we puin via trap of lift naar beneden en houden we rekening met de buren en de regels van de VvE.

Per wijk verschilt dat: in Haagse Bos is 100% een appartement, in Ypenburg 24%.

De meeste woningen staan in Laakkwartier en Spoorwijk (21.095), de minste van de grotere wijken in Hoornwijk (418).

7 van de 43 wijken van de gemeente Den Haag. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementCorporatie
Haagse Bos419100%6%
Zuiderpark10199%99%
Binckhorst1.90295%23%
Bezuidenhout10.85394%14%
Centrum13.89393%34%
Valkenboskwartier9.87893%11%
Moerwijk10.58591%66%
Breekhamer met stofafzuiging naast een vloer waar de tegels deels zijn verwijderd
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname of foto. Je stuurt foto's of we komen kijken: soort tegel, ondergrond, oppervlak en bouwjaar.
  2. Afschermen. Deuren en doorgangen dicht met stofschotten en folie, vloer in de looproute afgedekt.
  3. Hakken. Tegels los met breekhamer of tegelstripper, met afzuiging.
  4. Lijm eraf. Lijmresten wegschuren als de nieuwe vloer dat vraagt.
  5. Afvoeren. Puin in zakken of container, gescheiden afgevoerd, ruimte bezemschoon.

Meer uitleg per stap: tegels verwijderen, de werkwijze.

Wat tegels verwijderen in Den Haag kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Vloertegels verwijderen€ 15 per m²
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Tegellijm of lijmresten wegschuren€ 8 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.
  • Nieuwe tegels zetten. Wij maken de vloer of wand klaar; je tegelzetter begint op een kale ondergrond.

Container of puinbak op straat in Den Haag

Voor een container bij bouwwerkzaamheden die niet langer dan 9 weken blijft staan is een gratis melding genoeg; de leverancier of verhuurder doet die uiterlijk 24 uur vóór plaatsing via het LTC Platform. Een puincontainer mag met een melding maximaal 10 m³ zijn. Blijft het object langer dan 9 weken staan, dan vraag je minimaal 8 weken vooraf een vergunning aan; dat kost € 91,50, ook bij weigering. Bron

Sloopafval wegbrengen in Den Haag

Inwoners brengen bouw- en sloopafval met hun afvalpas zelf naar een afvalbrengstation; dat kost € 1,65 per 25 liter, alleen met pin te betalen. Asbest mag gratis naar afvalbrengstation Plutostraat, mits vooraf dubbel verpakt (asbestzakken € 1,15 per set). Een puinkub (1 m³) laten ophalen kost € 125. Bedrijven mogen de afvalbrengstations niet gebruiken. Bron

Parkeren voor de bus in Den Haag

Aannemers en onderhoudsbedrijven met een opdracht in Den Haag kunnen een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven krijgen, per kenteken: € 16,75 per dag, € 48,80 per week, € 122 per maand, € 304,95 per kwartaal of € 1.037 per jaar. De dagvergunning geldt in alle straten; week- en langere vergunningen gelden overdag meestal niet in winkelstraten. Bij de eerste aanvraag meld je een project aan met een opdrachtbon. Bron

Zero-emissiezone

Den Haag heeft een zero-emissiezone in het centrum (binnen de Centrumring S100, het Telderstracé S200 en de S103) en aan de kust (delen van Haagse Hout, Loosduinen, Segbroek en Scheveningen); opwegnaarzes.nl noemt 1-1-2025 als ingangsdatum, de gemeente zegt dat de zone vanaf 2026 geldt met eerst minstens 4 maanden waarschuwingen. Bestelbussen emissieklasse 5 met registratie vóór 1 januari 2025 mogen tot 2027 en klasse 6 tot 2029 de zone in; de gemeente wil klasse 6 verlengen tot 2035, maar dat is nog niet definitief. Bron

Goed om te weten in Den Haag

De naoorlogse wijk Mariahoeve (wederopbouwgebied van nationaal belang sinds 2011) wordt naar verwachting een beschermd gemeentelijk stadsgezicht; de gemeenteraad besluit eind 2026. Daarna zijn onder meer ramen of deuren vervangen, aanbouwen en dakkapellen aan de voorkant niet meer vergunningvrij. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 24,2 km rijden naar Den Haag, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Rijswijk, Delft, Pijnacker en Zoetermeer.

De gemeente Den Haag telt 43 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Laakkwartier en Spoorwijk (21.095 woningen), Centrum (13.893 woningen), Bouwlust (12.877 woningen) en Schildersbuurt (12.740 woningen). We werken ook in Scheveningen, Bezuidenhout, Moerwijk, Morgenstond, Waldeck, Valkenboskwartier, Ypenburg, Mariahoeve en Marlot, Loosduinen, Wateringse Veld, Rustenburg en Oostbroek, Leyenburg, Benoordenhout, Bomen- en Bloemenbuurt, Regentessekwartier, Geuzen- en Statenkwartier, Leidschenveen, Stationsbuurt, Zeeheldenkwartier en Transvaalkwartier. Behalve in Den Haag zelf komen we in Scheveningen en Loosduinen.

Vragen over tegels verwijderen in Den Haag

Kunnen jullie in Den Haag ook alleen de wandtegels doen?

Ja. Wandtegels in keuken, toilet of badkamer verwijderen we ook los, zonder de rest te slopen.

Zit er asbest onder mijn tegels?

Dat kun je niet zien. In woningen van vóór 1994 kan het in oude vloertegels en de lijm zitten. 75% van de woningen in Den Haag is van vóór 1995. Bij twijfel eerst een inventarisatie; wij hakken dan niet door.

Waar laten jullie het puin in Den Haag?

Wij voeren het af via een erkende verwerker; het hoort bij de prijs. Wil je zelf naar de milieustraat, lees dan hieronder wat de gemeente daarover zegt.

Komen jullie ook in Scheveningen en Loosduinen?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 24,2 km rijden naar Den Haag, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Rijswijk, Delft en Pijnacker.

Tegels verwijderen in de buurt van Den Haag

Tegels verwijderen in Den Haag?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen