Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Draagmuur verwijderen in Den Haag

Muur eruit, stalen balk erin, berekend door een constructeur. In Den Haag, Scheveningen en Loosduinen.

De muur tussen kamer en keuken in Den Haag

20% van de woningen in de gemeente Den Haag is gebouwd tussen 1945 en 1975, 39% daarvoor. Dat is minder dan het gemiddelde van 27% in de 23 plaatsen waar we werken.

16% van de eengezinswoningen is een tussenwoning, 1% vrijstaand. Welke muur dragend is, verschilt per type; de constructeur kijkt per huis.

In een appartement (79% van de woningen hier) zijn de dragende wanden meestal van de VvE. Daar is toestemming van de vergadering nodig.

Woningen in de gemeente Den Haag. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning16%
Hoekwoning4%
Twee-onder-een-kap1%
Vrijstaand1%
Appartement79%

Vrijstaande huizen, waar een muur er vaak makkelijker uit kan, staan vooral in Kijkduin en Ockenburgh (12%); in Haagse Bos is het 0%.

6 van de 43 wijken van de gemeente Den Haag. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsVrijstaand
Laakkwartier en Spoorwijk21.09510%0%
Centrum13.8937%0%
Bouwlust12.87718%1%
Schildersbuurt12.74014%0%
Scheveningen10.98417%0%
Bezuidenhout10.8536%0%
Doorbraak tussen twee kamers met een stalen balk die tijdelijk op stempels rust
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname. We kijken naar de muur, de vloer erboven en de opleggingen.
  2. Constructeur en vergunning. Berekening en tekening van de balk en de opleggingen, en de omgevingsvergunning waar die nodig is.
  3. Stempelen. Tijdelijke stempels dragen de vloer erboven.
  4. Balk plaatsen. Sparingen, opleggingen en de stalen balk erin.
  5. Muur eruit. Slopen, puin afvoeren, stempels weg.

Meer uitleg per stap: draagmuur verwijderen, de werkwijze.

Wat draagmuur verwijderen in Den Haag kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Draagmuur verwijderen met stalen balk en constructeur, tot ±3,5 m, begane grond, zonder leges€ 3.000 per opening
Niet-dragende muur verwijderen€ 35 per m²

Wat we niet doen

  • Een draagmuur weghalen zonder berekening van een constructeur.
  • Stucwerk, brandwerende bekleding en schilderwerk van de balk. Wel kunnen we je doorverwijzen.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Goed om te weten in Den Haag

De naoorlogse wijk Mariahoeve (wederopbouwgebied van nationaal belang sinds 2011) wordt naar verwachting een beschermd gemeentelijk stadsgezicht; de gemeenteraad besluit eind 2026. Daarna zijn onder meer ramen of deuren vervangen, aanbouwen en dakkapellen aan de voorkant niet meer vergunningvrij. Bron

Parkeren voor de bus in Den Haag

Aannemers en onderhoudsbedrijven met een opdracht in Den Haag kunnen een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven krijgen, per kenteken: € 16,75 per dag, € 48,80 per week, € 122 per maand, € 304,95 per kwartaal of € 1.037 per jaar. De dagvergunning geldt in alle straten; week- en langere vergunningen gelden overdag meestal niet in winkelstraten. Bij de eerste aanvraag meld je een project aan met een opdrachtbon. Bron

Container of puinbak op straat in Den Haag

Voor een container bij bouwwerkzaamheden die niet langer dan 9 weken blijft staan is een gratis melding genoeg; de leverancier of verhuurder doet die uiterlijk 24 uur vóór plaatsing via het LTC Platform. Een puincontainer mag met een melding maximaal 10 m³ zijn. Blijft het object langer dan 9 weken staan, dan vraag je minimaal 8 weken vooraf een vergunning aan; dat kost € 91,50, ook bij weigering. Bron

Sloopafval wegbrengen in Den Haag

Inwoners brengen bouw- en sloopafval met hun afvalpas zelf naar een afvalbrengstation; dat kost € 1,65 per 25 liter, alleen met pin te betalen. Asbest mag gratis naar afvalbrengstation Plutostraat, mits vooraf dubbel verpakt (asbestzakken € 1,15 per set). Een puinkub (1 m³) laten ophalen kost € 125. Bedrijven mogen de afvalbrengstations niet gebruiken. Bron

Zero-emissiezone

Den Haag heeft een zero-emissiezone in het centrum (binnen de Centrumring S100, het Telderstracé S200 en de S103) en aan de kust (delen van Haagse Hout, Loosduinen, Segbroek en Scheveningen); opwegnaarzes.nl noemt 1-1-2025 als ingangsdatum, de gemeente zegt dat de zone vanaf 2026 geldt met eerst minstens 4 maanden waarschuwingen. Bestelbussen emissieklasse 5 met registratie vóór 1 januari 2025 mogen tot 2027 en klasse 6 tot 2029 de zone in; de gemeente wil klasse 6 verlengen tot 2035, maar dat is nog niet definitief. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 24,2 km rijden naar Den Haag, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Rijswijk, Delft, Pijnacker en Zoetermeer.

De gemeente Den Haag telt 43 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Laakkwartier en Spoorwijk (21.095 woningen), Centrum (13.893 woningen), Bouwlust (12.877 woningen) en Schildersbuurt (12.740 woningen). We werken ook in Scheveningen, Bezuidenhout, Moerwijk, Morgenstond, Waldeck, Valkenboskwartier, Ypenburg, Mariahoeve en Marlot, Loosduinen, Wateringse Veld, Rustenburg en Oostbroek, Leyenburg, Benoordenhout, Bomen- en Bloemenbuurt, Regentessekwartier, Geuzen- en Statenkwartier, Leidschenveen, Stationsbuurt, Zeeheldenkwartier en Transvaalkwartier. Behalve in Den Haag zelf komen we in Scheveningen en Loosduinen.

Vragen over draagmuur verwijderen in Den Haag

Wie beslist in Den Haag of het mag?

De gemeente Den Haag beoordeelt de omgevingsvergunning, met de berekening van de constructeur. In een appartement beslist ook de VvE. Wij leveren de stukken van de constructeur aan.

Komen jullie ook in Scheveningen en Loosduinen?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 24,2 km rijden naar Den Haag, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Rijswijk, Delft en Pijnacker.

Draagmuur verwijderen in de buurt van Den Haag

Draagmuur verwijderen in Den Haag?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen