Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Draagmuur verwijderen in Rijswijk

Muur eruit, stalen balk erin, berekend door een constructeur. In Rijswijk.

De muur tussen kamer en keuken in Rijswijk

46% van de woningen in de gemeente Rijswijk is gebouwd tussen 1945 en 1975, 15% daarvoor. Dat is meer dan het gemiddelde van 27% in de 23 plaatsen waar we werken.

20% van de eengezinswoningen is een tussenwoning, 1% vrijstaand. Welke muur dragend is, verschilt per type; de constructeur kijkt per huis.

In een appartement (71% van de woningen hier) zijn de dragende wanden meestal van de VvE. Daar is toestemming van de vergadering nodig.

Woningen in de gemeente Rijswijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning20%
Hoekwoning6%
Twee-onder-een-kap1%
Vrijstaand1%
Appartement71%

Vrijstaande huizen, waar een muur er vaak makkelijker uit kan, staan vooral in Wijk 10 (5%); in Wijk 05 is het 0%.

6 van de 11 wijken van de gemeente Rijswijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsVrijstaand
Wijk 025.70319%0%
Wijk 084.33541%2%
Wijk 094.04938%1%
Wijk 063.9472%0%
Wijk 042.77618%1%
Wijk 102.70370%5%
Doorbraak tussen twee kamers met een stalen balk die tijdelijk op stempels rust
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Opname. We kijken naar de muur, de vloer erboven en de opleggingen.
  2. Constructeur en vergunning. Berekening en tekening van de balk en de opleggingen, en de omgevingsvergunning waar die nodig is.
  3. Stempelen. Tijdelijke stempels dragen de vloer erboven.
  4. Balk plaatsen. Sparingen, opleggingen en de stalen balk erin.
  5. Muur eruit. Slopen, puin afvoeren, stempels weg.

Meer uitleg per stap: draagmuur verwijderen, de werkwijze.

Wat draagmuur verwijderen in Rijswijk kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Draagmuur verwijderen met stalen balk en constructeur, tot ±3,5 m, begane grond, zonder leges€ 3.000 per opening
Niet-dragende muur verwijderen€ 35 per m²

Wat we niet doen

  • Een draagmuur weghalen zonder berekening van een constructeur.
  • Stucwerk, brandwerende bekleding en schilderwerk van de balk. Wel kunnen we je doorverwijzen.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Goed om te weten in Rijswijk

Voor verbouwen, herstellen of slopen van een monument in Rijswijk is meestal een omgevingsvergunning nodig, maar aanpassingen binnen in een monument kunnen vaak zonder vergunning, zoals het verwijderen van een niet-historische keuken of plafond. In een beschermd stads- of dorpsgezicht kan de gemeente bepalen hoe je moet slopen. Bron

Parkeren voor de bus in Rijswijk

Aannemers en onderhoudsbedrijven die tijdelijk werken op een adres met betaald parkeren kunnen een parkeervergunning tijdelijk gebruik krijgen: € 16,30 per week, € 48,90 per maand of € 489 per jaar, geldig in alle parkeerzones van Rijswijk maar alleen in parkeervakken. Het voertuig mag maximaal 6 meter lang en 2,40 meter hoog zijn; per bedrijf is één vergunning mogelijk. Bron

Container of puinbak op straat in Rijswijk

Staat een container of hoogwerker korter dan 31 dagen op openbare grond, dan is een gratis melding genoeg, twee weken voor plaatsing per e-mail (stadhuis@rijswijk.nl, t.a.v. Handhaving) of per post. Langer dan 31 dagen vraag je minimaal acht weken vooraf een vergunning aan; die kost € 49,10 plus eventuele verkeersmaatregelen. Een grofvuilcontainer of verhuisbox mag niet met een melding op straat. Bron

Sloopafval wegbrengen in Rijswijk

Rijswijkers gaan naar de Avalex-milieustraat aan de Laan van 's-Gravenmade 9 (postadres Den Haag), open maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 17.00 uur; 12 bezoeken per adres per jaar zijn gratis. Volgens de Avalex-tarieven 2026 betaal je per ton € 210 voor bouw- en sloopafval, € 30 voor puin, € 185 voor gips en € 190 voor geïmpregneerd hout; gewoon hout en asbest zijn gratis. Wastafels en toiletpotten gelden als schoon puin en moeten naar Avalex; puin en asbest worden niet als grofvuil opgehaald. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 20,9 km rijden naar Rijswijk, ongeveer 21 minuten. Op dezelfde rit werken we in Delft, Den Haag, Pijnacker en Berkel en Rodenrijs. In de gemeente Rijswijk geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Rijswijk telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Wijk 02 (5.703 woningen), Wijk 08 (4.335 woningen), Wijk 09 (4.049 woningen) en Wijk 06 (3.947 woningen). We werken ook in Wijk 04, Wijk 10, Wijk 07, Wijk 01, Wijk 05, Wijk 11 en Wijk 03.

Vragen over draagmuur verwijderen in Rijswijk

Wie beslist in Rijswijk of het mag?

De gemeente Rijswijk beoordeelt de omgevingsvergunning, met de berekening van de constructeur. In een appartement beslist ook de VvE. Wij leveren de stukken van de constructeur aan.

Komen jullie ook in Delft, Den Haag en Pijnacker?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 20,9 km rijden naar Rijswijk, ongeveer 21 minuten. Op dezelfde rit werken we in Delft, Den Haag en Pijnacker.

Draagmuur verwijderen in de buurt van Rijswijk

Draagmuur verwijderen in Rijswijk?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen