Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Badkamer slopen in Leiden

Sanitair, bad, douche en tegels eruit, leidingen afgedopt, ruimte kaal. In Leiden.

Badkamers in flats en huizen in Leiden

Meer dan de helft van de woningen is een appartement (61%). Daar dragen we puin via trap of lift naar beneden en houden we rekening met de buren en de regels van de VvE.

In een appartement liggen de afvoeren van de badkamer vaak in een gemeenschappelijke leidingschacht. Die laten we heel; we doppen alleen af wat bij jouw badkamer hoort. Vraag de VvE vooraf naar werktijden en het gebruik van de lift.

Een eigen badkamer verbouwen zonder verhuurder kan vooral in Merenwijkdistrict, waar 63% van de woningen koop is; in Binnenstad-Noord is dat 26%.

8 van de 10 wijken van de gemeente Leiden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementKoop
Stationsdistrict1.89483%30%
Boerhaavedistrict4.10879%29%
Binnenstad-Zuid4.40171%27%
Bos- en Gasthuisdistrict10.19070%43%
Binnenstad-Noord8.05968%26%
Morsdistrict5.82166%38%
Roodenburgerdistrict12.42059%49%
Leiden-Noord7.38958%31%

Ouderdom van de badkamers

In de gemeente Leiden is 78% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in kitten, plaatmateriaal achter de tegels en oude vloertegels. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Badkamer gesloopt tot op de steen, met het inbouwreservoir en de leidingen nog zichtbaar
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Foto of opname. Oppervlak, verdieping, wat blijft en wat eruit gaat.
  2. Afsluiten. Water dicht, groep uit, leidingen afgedopt.
  3. Sanitair eruit. Toilet, bad, douche, wastafel.
  4. Tegels eraf. Wand en vloer, tot op de steen als dat de afspraak is.
  5. Afvoeren. Puin en sanitair gescheiden mee, ruimte schoon.

Meer uitleg per stap: badkamer slopen, de werkwijze.

Wat badkamer slopen in Leiden kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m²€ 600 per badkamer
Toilet slopen€ 250 per toilet
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Een nieuwe badkamer bouwen of tegelen.
  • Leidingwerk verleggen. Afdoppen wel; nieuw leidingwerk legt de installateur.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Container of puinbak op straat in Leiden

Je hoeft niets aan te vragen als het voorwerp kleiner is dan 15 m², korter dan 1 maand staat, niet op een betaalde parkeerplek staat en geen overlast geeft; anders vraag je online (DigiD) een vergunning of ontheffing aan met een uitgebreide tekening, en de gemeente beslist binnen 8 weken. Op een betaalde parkeerplek betaal je het bedrag van een parkeerkaart, bijvoorbeeld een dagkaart van € 30,00 in zone A of € 28,00 in zone B en C; op een andere plek kost een aanvraag € 32,40 leges. Voor een parkeerverbod heeft de gemeente ongeveer 4 weken nodig. Bron

Parkeren voor de bus in Leiden

Kleine klusbedrijven (KvK-inschrijving, maximaal 5 werknemers, bedrijfswagen tot 3.500 kilo) kunnen een klussenbusparkeervergunning krijgen voor € 108,00 per kwartaal. Die geldt maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur in betaald-parkeerzones A, B en C; per adres zijn maximaal drie vergunningen mogelijk. Bron

Sloopafval wegbrengen in Leiden

Leidenaren brengen afval gratis naar de Milieustraat aan de J.C. de Rijpstraat 11, open maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur, tot maximaal 2.000 kilo afval per jaar; met de auto moet je eerst een afspraak maken. Bouw- en sloopafval lever je op afspraak en gescheiden in (onder meer puin, gips, hout, metaal, dakafval en vlakglas) en je moet je identificeren als inwoner van Leiden. Voor asbesthoudend materiaal gelden aanvullende regels. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt in de historische binnenstad binnen de singels en het Stationspleingebied een zero-emissiezone voor bestel- en vrachtauto's op diesel, benzine, LPG of biodiesel; de Stationspleintunnel valt erbuiten. De handhaving start later: vanaf oktober 2026 een waarschuwingsperiode en boetes naar verwachting tegen het einde van 2026. Voor een paar voertuigcategorieën geldt een overgangsregeling. Bron

Goed om te weten in Leiden

Leiden heeft bijna 3.000 monumenten en de bescherming geldt meestal voor het hele gebouw, niet alleen de gevel. Voor bijna elke verandering aan een monument, aan de binnen- of buitenkant, is een omgevingsvergunning nodig. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 35,8 km rijden naar Leiden, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Zoetermeer, Den Haag, Pijnacker en Berkel en Rodenrijs.

De gemeente Leiden telt 10 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Roodenburgerdistrict (12.420 woningen), Bos- en Gasthuisdistrict (10.190 woningen), Binnenstad-Noord (8.059 woningen) en Leiden-Noord (7.389 woningen). We werken ook in Merenwijkdistrict, Morsdistrict, Stevenshofdistrict, Binnenstad-Zuid, Boerhaavedistrict en Stationsdistrict.

Vragen over badkamer slopen in Leiden

Mag ik in een appartement in Leiden op elk moment slopen?

Bedrijfsmatig sloopwerk mag landelijk op werkdagen en zaterdag van 7.00 tot 19.00 uur (Bbl art. 7.17). Je VvE kan strengere huisregels hebben. Vraag die vooraf op, dan plannen we het hakwerk daarbinnen.

Komen jullie ook in Zoetermeer, Den Haag en Pijnacker?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 35,8 km rijden naar Leiden, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Zoetermeer, Den Haag en Pijnacker.

Badkamer slopen in de buurt van Leiden

Badkamer slopen in Leiden?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen