Naar de inhoud
Sloopwerken Rotterdam
Menu

Badkamer slopen in Zwijndrecht

Sanitair, bad, douche en tegels eruit, leidingen afgedopt, ruimte kaal. In Zwijndrecht en Heerjansdam.

Badkamers in flats en huizen in Zwijndrecht

40% van de woningen is een appartement. In een flat of portiekwoning gaat het puin via trap of lift naar beneden; de VvE kan werktijden voorschrijven.

In een appartement liggen de afvoeren van de badkamer vaak in een gemeenschappelijke leidingschacht. Die laten we heel; we doppen alleen af wat bij jouw badkamer hoort. Vraag de VvE vooraf naar werktijden en het gebruik van de lift.

Een eigen badkamer verbouwen zonder verhuurder kan vooral in Heer Oudelands Ambacht, waar 79% van de woningen koop is; in Walburg is dat 48%.

8 van de 9 wijken van de gemeente Zwijndrecht. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAppartementKoop
Walburg4.70556%48%
Kort Ambacht3.38649%53%
Noord3.07747%54%
Centrum2.47044%63%
Nederhoven2.79434%52%
Bebouwde kom Heerjansdam1.56819%64%
Heer Oudelands Ambacht2.51710%79%
Verspreide bebouwing8410%81%

Ouderdom van de badkamers

In de gemeente Zwijndrecht is 88% van de woningen gebouwd vóór 1995 (CBS deelt bouwjaren in klassen in). In huizen van vóór 1994 kan asbest zitten in kitten, plaatmateriaal achter de tegels en oude vloertegels. Dat is meer dan het gemiddelde van 75% in de 23 plaatsen waar we werken.

Badkamer gesloopt tot op de steen, met het inbouwreservoir en de leidingen nog zichtbaar
ImpressieSfeerbeeld, geen uitgevoerd project.

Zo werken we

  1. Foto of opname. Oppervlak, verdieping, wat blijft en wat eruit gaat.
  2. Afsluiten. Water dicht, groep uit, leidingen afgedopt.
  3. Sanitair eruit. Toilet, bad, douche, wastafel.
  4. Tegels eraf. Wand en vloer, tot op de steen als dat de afspraak is.
  5. Afvoeren. Puin en sanitair gescheiden mee, ruimte schoon.

Meer uitleg per stap: badkamer slopen, de werkwijze.

Wat badkamer slopen in Zwijndrecht kost

Indicatieve vanafprijzen, inclusief 21% btw. Indicatie. De offerte na opname is leidend. Uitleg per post: kosten sloopwerk.
PostVanaf
Badkamer slopen, kleine badkamer tot ±4 m²€ 600 per badkamer
Toilet slopen€ 250 per toilet
Wandtegels verwijderen€ 18 per m²
Container 6 m³ inclusief afvoer€ 410 per container

Wat we niet doen

  • Een nieuwe badkamer bouwen of tegelen.
  • Leidingwerk verleggen. Afdoppen wel; nieuw leidingwerk legt de installateur.
  • Asbest verwijderen. Dat mag alleen een gecertificeerd asbestverwijderingsbedrijf (SC-530). Vermoeden we asbest, dan stoppen we en eerst komt er een inventarisatie.

Container of puinbak op straat in Zwijndrecht

Voor het plaatsen van een container, bouwsteiger of bouwkeet op gemeentegrond is een vergunning nodig. Vraag minimaal 8 weken voor de start aan via de vergunningcheck en het online formulier 'Aanvraag gebruik openbare ruimte' (DigiD of eHerkenning), met een duidelijke tekening van de locatie. De leges zijn € 68,50 voor 1 tot 15 m², € 137,00 voor 15 tot 100 m² en € 548,00 vanaf 100 m². Werk korter dan een dag is vrijgesteld als je je aan de algemene regels houdt. Bron

Parkeren voor de bus in Zwijndrecht

Rond het station gelden blauwe zones (Jan Campertstraat, Paulus Potterstraat, Veilingdreef, Vierdrecht) waar je maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur maximaal 2 uur met een parkeerschijf mag staan. Gevestigde bedrijven betalen € 137 per jaar voor een ontheffing; een tijdelijke ontheffing voor dienstenleveranciers kost € 13,70 per maand. Aanvragen gaat via de digitale parkeerbalie met eHerkenning. Bron

Sloopafval wegbrengen in Zwijndrecht

Inwoners brengen grof afval gratis met hun afvalpas naar Milieustraat Noordpolder, Crezéepolder 9 in Hendrik-Ido-Ambacht (HVC), open maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 18.15 uur. Bouw- en sloopafval en puin staan bij de geaccepteerde stoffen; de pagina noemt geen aparte prijs of limiet. Asbest moet dubbel verpakt worden in speciaal plastic dat gratis bij de milieustraat te krijgen is, en voor het slopen van asbest moet je eerst toestemming van de gemeente vragen. Bron

Goed om te weten in Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft 13 rijksmonumenten en ongeveer 60 gemeentelijke monumenten; voor een verbouwing van of wijziging aan een monument is een omgevingsvergunning nodig. Daarnaast onderzoekt de gemeente sinds februari 2026 karakteristieke gebouwen van vóór 1965; aangewezen beeldbepalende panden hebben daarna een vergunning nodig voor (gedeeltelijke) sloop of aanpassingen aan voor- en zijgevel. Bron

Waar we rijden

Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 19,3 km rijden naar Zwijndrecht, ongeveer 21 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hendrik-Ido-Ambacht, Ridderkerk, Papendrecht en Barendrecht. In de gemeente Zwijndrecht geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Zwijndrecht telt 9 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Walburg (4.705 woningen), Kort Ambacht (3.386 woningen), Noord (3.077 woningen) en Nederhoven (2.794 woningen). We werken ook in Heer Oudelands Ambacht, Centrum, Bebouwde kom Heerjansdam en Landelijk gebied Heerjansdam. Behalve in Zwijndrecht zelf komen we in Heerjansdam.

Vragen over badkamer slopen in Zwijndrecht

Mag ik in een appartement in Zwijndrecht op elk moment slopen?

Bedrijfsmatig sloopwerk mag landelijk op werkdagen en zaterdag van 7.00 tot 19.00 uur (Bbl art. 7.17). Je VvE kan strengere huisregels hebben. Vraag die vooraf op, dan plannen we het hakwerk daarbinnen.

Komen jullie ook in Heerjansdam?

Ja. Vanaf de Coolsingel in Rotterdam is het 19,3 km rijden naar Zwijndrecht, ongeveer 21 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hendrik-Ido-Ambacht, Ridderkerk en Papendrecht.

Badkamer slopen in de buurt van Zwijndrecht

Badkamer slopen in Zwijndrecht?

Stuur foto's of laat ons komen kijken. Je krijgt een vaste prijs op papier, met de afvoer erbij. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Offerte aanvragen